Nový iPhone má k dispozícii jednoznačne najvýkonnejší procesor, aký nájdeme v mobilnom zariadení. Napriek tomu mu to nestačilo v rýchlostnom teste so Samsungom. Dnes tu ale máme porovnanie Google Pixel 4 XL vs iPhone 11 Pro Max. Ako dopadnú vlajkové lode v tomto teste?

Google Pixel 4 XL vs iPhone 11 Pro Max vo veľmi objektívnom teste.

YouTube kanál PhoneBuff odvádza veľmi dobrú robotu v skutočne objektívnom testovaní rýchlosti a výkonu vlajkových lodí. Prednedávnom sme tu mali súboj titanov, kedy bol porovnávaný iPhone 11 Pro Max a Samsung Galaxy Note 10+. Čuduj sa svete, Samsung v tomto teste vyhral. Rozdiel bol síce dosť malý ale výhra je jednoducho výhra, aj keby išlo o jednu sekundu.

- Reklama -

PhoneBuff to robí veľmi dobre a môže za to jedna vec. Objektivita testu. Na objektívnych informáciach si v súčasnej dobe potrpí čoraz viacej používateľov a presne preto test neprebieha pomocou rúk (ktoré môžu mať nepresné reakcie) ale pomocou robota, ktorý pracuje pri oboch zariadeniach úplne rovnako. Na záver tu teda máme výsledky, ktoré môžeme maximálne objektívne zhodnotiť. Ako to dopadlo v prípade porovnania iPhonu 11 Pro Max a najnovšej vlajkovej lode od spoločnosti Google, modelu Pixel 4 XL?

Aký je výsledok v číslach?

Výsledky sú jednoznačné a tak ako sme predpokladali, v teste vyhral iPhone. V tomto prípade však rozdiel nebol taký malý ale povedzme si na rovinu dosť výrazný. Jablkové zariadenie dokázalo dokončiť prvé kolo testu za 1:50.15 zatiaľ čo Google Pixelu 4 XL sa to podarilo až za 2:17.94. Trvalo mu to teda skoro o 28 sekúnd dlhšie, čo už je veru dosť dlhá doba. Test ale pokračoval druhým kolom. To zvládol iPhone za 0:49.35, zatiaľ čo Pixel 0:58:59. Tu už je síce rozdiel omnoho menší, stále sa ale pohybuje na úrovni cca. 10 sekúnd.

Vo výsledku teda rovnakú operáciu urobil iPhone 11 Pro Max za 2:39.50 a jeho konkurent z dielne Google za 3:16.53. Dokopy bol teda rozdiel okolo 37 sekúnd čo veru nie je málo. Na druhú stranu je to ale na samotnom používateľovi čo si napokon vyberie.

Nechceme nikomu diktovať to, čo je dobré a čo naopak nie. Pokiaľ vám viac vyhovuje Pixel s Andoridom, určite vám nebude prekážať, že mu to pri niektorých operáciach bude o čosi dlhšie trvať. Naopak. Ak máte radšej iPhone s iOS, oceníte jeho svižnosť v každom jednom prípade. Do komentára nám teda napíšte, pre ktoré zariadenie by ste sa rozhodli vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.