Apple a Samsung. Odvekí rivali, ktorí na poli mobilných zariadení bojujú už roky. Aktuálne máme k dispozícii u každej značky špičkové zariadenie. Nedávno sme písali o víťazstve na strane výrobcu z Južnej Kórei. Teraz máme lepšiu správu pre fanúšikov Apple. iPhone 11 Pro Max zničil Samsung Galaxy Note 10+.

iPhone 11 Pro Max zničil Samsung Galaxy Note 10+

Apple síce pri vývoji iPhonu 11 Pro Max použilo najvýkonnejší mobilný procesor na svete. Ako sa ale ukázalo, akosi nedokázal poraziť ten, ktorý sa nachádzal v o čosi skôr predstavenom Samsungu Galaxy Note 10+. Juhokórejský gigant urobil jednoducho kus kvalitnej roboty a jeho zástupca vlajkovej lode zničil v teste rýchlosti najnovší iPhone z Cupertina. Ako sa ale ukazuje, teraz sa štafeta obracia a víťazí práve Apple. Jeho model 11 Pro Max má podľa papierových údajov až o 5 hodín dlhšiu výdrž batérie oproti predchodcovi.

Na následujúcom videu si budete môcť pozrieť jej porovnanie proti tej, ktorá sa nachádza v jeho najčastejšie spomínanom protivníkovi. Samsung Galaxy Note 10+ má kapacitu akumulátora až 4300 mAh. Na dnešné pomery ide o veľký nadštandard. Treba ale pripomenúť, že telefón má skutočne aj rozmerné telo. Naopak iPhone 11 Pro Max ponúka kapacitu “len” 3969 mAh. Nie je to možno veľký rozdiel. Mohol by ale výrazne ovplyvniť výsledok testu. Ako sa ale ukázalo, v podstate tu rozdiel v kapacite nehral vôbec žiadnu úlohu. iPhone nemal problém vyhrať tak či tak.

Vydržal o 2 hodiny dlhšie. Keď sa Samsung vypol, mal ešte 24%.

Počas veľmi objektívneho testu sme mohli vidieť to ako s telefónmi pracuje robot a nie človek. To znamená, že bol maximálne presný. Okrem toho sa nám páčil aj spôsob testovania. Autori nechali na oboch zariadeniach vypnutú obrazovku po dobu 16 hodín. Omnoho lepšie tak pripravili podmienky, ktoré reprezentujú bežné používanie. Hoci máme naše smartfóny v rukách celé hodiny, reálne ich máme o čosi dlhšie zamknuté vo vreckách a to je dôležité.

- Reklama -

Počas toho ako sa zariadenia následne skúšali a testovali došlo k vybitiu konkurenta od Samsungu. Jeho baterka ohlásila “koniec” v štádiu, kedy mal iPhone 11 Pro Max ešte 24% rezervu. Vďaka tomu môžeme povedať, že je to neskutočný rozdiel a pokrok smerom dopredu. iPhone s testovaním pokračoval ďalej a vybil sa až tesne po prekročení hranice dvoch hodín. Celkovo teda jablkové zariadenie vydržalo 27 hodín a 5 minút (11 hodín a 5 minút predstavoval zapnutý displej), zatiaľ čo jeho konkurent vydržal tiež slušných 25 hodín a 3 minúty (9 hodín a 3 minúty predstavoval zapnutý displej).

O oboch sa teda dá povedať, že vydržia skutočne mnoho a sú pripravené na každodenné procesy spojené s výdržou batérie. Pokiaľ vezmeme v úvahu len to, že nový iPhone vydrží so spusteným displejom vyše 11 hodín po tom ako je 16 hodín displej vypnutý, môžeme bez problémov hovoriť aj o dvojdňovej či dokonca trojdňovej výdrži v prípade, že nie ste náročný používateľ. Podľa nás je to jedna z najlepších vecí ako v súčasnosti nový iPhone priniesol. Čo si myslíte vy? Aký máte názor na väčšie akumulátory?

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here