Head-up displej býva pomerne veľká položka pri konfigurácií tvojho nového vozidla a tiež ho nemá v ponuke úplne každé vozidlo, poväčšine sa jedná jedine o prémiové značky ako BMW, Mercedes-Benz či Audi. Ako si teda zostrojiť svoj vlastný head-up displej, ktorý by bol kvalitný, no zároveň by nestál stovky, či dokonca tisíce dolárov? Jedno riešenie by tu bolo. Stojí $49 a bude sa ti páčiť. 

HUDWAY Glass

Počul si už o aplikácií HUDWAY? Nie? Nič si z toho nerob, ani my nie, no táto firma ponúka niečo, čo by sa ti na dlhých cestách skutočne mohlo hodiť. Ponúka aplikáciu, ktorá dokáže fungovať prakticky ako Head-Up displej v tvojom vozidle. Vzhľadom na to, že iPhone má GPS a tiež akcelerometer, dokáže zobraziť všetky dôležité informácie, ktoré používame na Head-up displeji v normálnom aute. Jediná nevýhoda je žiaľ taká, že nie je prepojený priamo na systém auta a tak sa pomocou neho nedá napríklad prepínať hudba a sledovať, aké rádio práve hrá.

- Reklama -

Rýchlosť ale zobrazuje perfektne a rovnako tak dokáže zobraziť aj cestu a šípky, ktoré určujú smer tvojej jazdy. Je to perfektný pomocník každého šoféra a grafika vyobrazenia je tiež dobrá. Žiaľ využiteľnosť je tu najmä v noci. Cez deň táto aplikácia asi nemá veľmi zmysel, najmä teraz, keď svieti silné slnko a telefón by nedokázal premietať na čelné sklo údaje v dostatočnej sile. Chlapci však vymysleli aj tento problém a spravili to prakticky ako výrobcovia lacnejších Head-up displejov.

Môžeš si zakúpiť sklíčko za $49, ktoré zároveň slúži aj ako držiak pre tvoj iPhone. Práve na toto sklíčko sa následne premietajú údaje, ktoré ty vidíš priamo pred sebou. Čo povieš na tento výborný nápad?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.