Head-up displej býva pomerne veľká položka pri konfigurácií tvojho nového vozidla a tiež ho nemá v ponuke úplne každé vozidlo, poväčšine sa jedná jedine o prémiové značky ako BMW, Mercedes-Benz či Audi. Ako si teda zostrojiť svoj vlastný head-up displej, ktorý by bol kvalitný, no zároveň by nestál stovky, či dokonca tisíce dolárov? Jedno riešenie by tu bolo. Stojí $49 a bude sa ti páčiť. 

HUDWAY Glass

Počul si už o aplikácií HUDWAY? Nie? Nič si z toho nerob, ani my nie, no táto firma ponúka niečo, čo by sa ti na dlhých cestách skutočne mohlo hodiť. Ponúka aplikáciu, ktorá dokáže fungovať prakticky ako Head-Up displej v tvojom vozidle. Vzhľadom na to, že iPhone má GPS a tiež akcelerometer, dokáže zobraziť všetky dôležité informácie, ktoré používame na Head-up displeji v normálnom aute. Jediná nevýhoda je žiaľ taká, že nie je prepojený priamo na systém auta a tak sa pomocou neho nedá napríklad prepínať hudba a sledovať, aké rádio práve hrá.

- Reklama -

Rýchlosť ale zobrazuje perfektne a rovnako tak dokáže zobraziť aj cestu a šípky, ktoré určujú smer tvojej jazdy. Je to perfektný pomocník každého šoféra a grafika vyobrazenia je tiež dobrá. Žiaľ využiteľnosť je tu najmä v noci. Cez deň táto aplikácia asi nemá veľmi zmysel, najmä teraz, keď svieti silné slnko a telefón by nedokázal premietať na čelné sklo údaje v dostatočnej sile. Chlapci však vymysleli aj tento problém a spravili to prakticky ako výrobcovia lacnejších Head-up displejov.

Môžeš si zakúpiť sklíčko za $49, ktoré zároveň slúži aj ako držiak pre tvoj iPhone. Práve na toto sklíčko sa následne premietajú údaje, ktoré ty vidíš priamo pred sebou. Čo povieš na tento výborný nápad?

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here