Novo oznámené modely iPhone 14 a 14 Pro od spoločnosti Apple sa vytasili s mnohými novinkami, medzi ktorými vynikajú hlavne vylepšenia kamery. Jednou z obzvlášť zaujímavých vychytávok je nový Action Mode, ktorý sa prvýkrát ukazuje v reálnom videu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 / 14 Pro a jeho oficiálne ceny na Slovensku. Zaplatíte viac ako 2000 EUR

Uvedené video natočil technický reportér Rich DeMuro po stredajšej konferencii Far Out, kedy si účastníci mohli vyskúšať čerstvo predstavené zariadenia. Nový akčný režim slúži na zachytávanie obrazu v pohybe, pričom výsledný obraz je plynulý a bez akýchkoľvek otrasov a vibrácií, ktoré by mohli mať vplyv na roztrasenie videa.

Kamera posunutá na ďalšiu úroveň

Vylepšenia sa dočkal aj filmový Cinematic Mode, ktorý bol predstavený spolu s minuloročnou generáciou iPhone 13. V novom modelovom rade dostal mód podporu pre nahrávanie 4K videa pri 30 snímkach za sekundu, ako aj 24 snímkach za sekundu. Z jablkových smartfónov sa tak stávajú ešte pokročilejšie vreckové „super-fotoaparáty“, ktoré by pokojne mohli konkurovať aj foťákom za tisíce eur.

Dvojica prémiových zariadení iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dostala obrovský, až 48 Mpx fotoaparát so štvorpixelovým snímačom. Ten sa dokáže prispôsobiť snímanej fotografii a je vybavený optickou stabilizáciou obrazu s posunom snímača druhej generácie.

Pri väčšine záberoch spája štvorpixelový snímač všetky štyri pixely do jedného veľkého štvorpixelu s veľkosťou ekvivalentnou 2,44 µm, vďaka čomu bude iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max fotiť skvele aj počas zhoršených svetelných podmienok. Vtedy sa však rozlíšenie fotoaparátu zníži na „praktickú“ hodnotu 12 Mpx.

Zadný fotoaparát iPhone 14 Pro s popisom kamier
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť viac o nových vlajkových lodiach Apple, určite neprehliadnite náš článok, kde sme zhrnuli všetky dôležité novinky o iPhone 14 Pro a 14 Pro Max.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -