Novo oznámené modely iPhone 14 a 14 Pro od spoločnosti Apple sa vytasili s mnohými novinkami, medzi ktorými vynikajú hlavne vylepšenia kamery. Jednou z obzvlášť zaujímavých vychytávok je nový Action Mode, ktorý sa prvýkrát ukazuje v reálnom videu.

Uvedené video natočil technický reportér Rich DeMuro po stredajšej konferencii Far Out, kedy si účastníci mohli vyskúšať čerstvo predstavené zariadenia. Nový akčný režim slúži na zachytávanie obrazu v pohybe, pričom výsledný obraz je plynulý a bez akýchkoľvek otrasov a vibrácií, ktoré by mohli mať vplyv na roztrasenie videa.

- Reklama -

Kamera posunutá na ďalšiu úroveň

Vylepšenia sa dočkal aj filmový Cinematic Mode, ktorý bol predstavený spolu s minuloročnou generáciou iPhone 13. V novom modelovom rade dostal mód podporu pre nahrávanie 4K videa pri 30 snímkach za sekundu, ako aj 24 snímkach za sekundu. Z jablkových smartfónov sa tak stávajú ešte pokročilejšie vreckové „super-fotoaparáty“, ktoré by pokojne mohli konkurovať aj foťákom za tisíce eur.

Dvojica prémiových zariadení iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dostala obrovský, až 48 Mpx fotoaparát so štvorpixelovým snímačom. Ten sa dokáže prispôsobiť snímanej fotografii a je vybavený optickou stabilizáciou obrazu s posunom snímača druhej generácie.

Pri väčšine záberoch spája štvorpixelový snímač všetky štyri pixely do jedného veľkého štvorpixelu s veľkosťou ekvivalentnou 2,44 µm, vďaka čomu bude iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max fotiť skvele aj počas zhoršených svetelných podmienok. Vtedy sa však rozlíšenie fotoaparátu zníži na „praktickú“ hodnotu 12 Mpx.

Zadný fotoaparát iPhone 14 Pro s popisom kamier
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť viac o nových vlajkových lodiach Apple, určite neprehliadnite náš článok, kde sme zhrnuli všetky dôležité novinky o iPhone 14 Pro a 14 Pro Max.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -