Len včera sme vás informovali o tom, že čoskoro príde na trh menší a dostupnejší HomePod. Dnes sa o tomto výrobku dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie. Apple ho „prekopalo“ po softvérovej stránke od základov. Používateľ si však nič nevšimne.

HomePod so softvérom 13.4

Apple doteraz využívalo softvér pre svoj inteligentný reproduktor, ktorý bol založený na operačnom systéme iOS. Pri poslednom update sme sa však dočkali zvláštnej zmeny, pri ktorej HomePod získal niečo nové. Vývojári v 9to5mac sa tomu pozreli na „zúbok“ a zistili, že Apple zmenil celý kód softvéru. Po novom sa teda zakladá na rovnakom operačnom systéme, aký používa Apple TV.

Aby sme to upresnili, aj samotný tvOS či napríklad watchOS sú len odnože iOS. Vďaka tomu to všetko tak perfektne funguje. Každá z týchto verzí je však jedinečná v zameraní pre produkt, jeho jedinečné rozhranie, odlišné API a podobne. Pokiaľ vás teda táto úprava prekvapila, v skutočnosti to nespôsobilo žiadne zmeny, ktoré by pocítil používateľ, nakoľko sú iOS a tvOS vo svojom jadre úplne rovnaké.

No a prečo to v Cupertine urobili? Odpoveď je jednoduchá. Podľa všetkého to zjednoduší spoločnosti Apple prácu s OS. Či už HomePod alebo Apple TV sú neustále zapnuté zariadenia (a sú pripojené na napájaní). Hlavná výhoda je tá, že nemusia byť optimalizované rovnakým (komplikovanejším) spôsobom, ako práve iOS. Ďalším faktom je potom kompatibilita s inteligentnou domácnosťou. Tú dokážete ľahko ovládať cez oba tieto produkty. Vďaka jednotnému OS by to však mohlo byť ešte lepšie. Máte doma HomePod? Ako ste s ním spokojní?

HomePod má operačný systém založený na tvOS!
HomePod má operačný systém založený na tvOS!
Prečítajte si tiež  Packeta prichádza s revolučnou novinkou. Ocení ju každý používateľ služby
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.