Ako iste viete, posledná beta verzia iOS 16 pridala do systému prepracovanú ikonu batérie, ktorá po novom obsahuje aj percentuálny stav akumulátora na väčšine iPhonov s technológiou Face ID. A hoci je táto inovácia u ľudí vítaná, nájdu sa aj takí, ktorí s ňou majú problém. Dôvodom je spôsob, akým ju Apple navrhlo.

Ešte doplníme, že v predošlom operačnom systéme iOS 15 nebolo možné pozorovať percentá batérie na žiadnom iPhone, pokiaľ obsahoval notch (výrez pre prednú kameru a senzory). Jediný spôsob, ako ste si ich mohli skontrolovať predstavoval widget na domovskej obrazovke, alebo stiahnutie ovládacieho centra z pravého horného rohu.

- Reklama -

Po novom však budete mať lepšiu predstavu o presnom stave nabitia vášho zariadenia prakticky kedykoľvek, keď sa pozriete na jeho displej. Percentá batérie sa dajú aktivovať priamo v nastaveniach systému.

Problémom je nekonzistentný dizajn ikony

Riešenie percent batérie v iOS 16
Zdroj: Twitter / Mikael Johansson

Aj keď je to super nápad, novinka od Apple má jeden zásadný nedostatok. Nakoľko je ikona batérie po celý čas vyplnená (aby v nej lepšie vynikla percentuálna hodnota), ľudia s ňou môžu mať problém v čase, keď sa úroveň nabitia znižuje.

Indikátor sa totiž zmení iba vtedy, keď už má zariadenie menej ako 20 % energie. V tomto čase sa obsah pod číslami premení na transparentnú farbu a v ľavej časti sa aktivuje drobná červená časť, ktorá predstavuje zhruba jednu pätinu ikony. iPhone sa takto snaží nabádať používateľa k tomu, aby ho zapojil do nabíjačky.

Na tento problém poukázal aj požívateľ menom Mikael Johansson, ktorý sa rozhodol konať a na svojom Twitter účte odprezentoval aj niekoľko alternatívnych riešení.

Pozrite sa na ne a dajte nám vedieť do komentára, či ide o lepšie nápady ako ten od spoločnosti Apple. Na nás pôsobí alternatíva „A“ asi najlepšie zo všetkých vyobrazených, no je to len otázka vkusu…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -