Ako iste viete, posledná beta verzia iOS 16 pridala do systému prepracovanú ikonu batérie, ktorá po novom obsahuje aj percentuálny stav akumulátora na väčšine iPhonov s technológiou Face ID. A hoci je táto inovácia u ľudí vítaná, nájdu sa aj takí, ktorí s ňou majú problém. Dôvodom je spôsob, akým ju Apple navrhlo.

Ešte doplníme, že v predošlom operačnom systéme iOS 15 nebolo možné pozorovať percentá batérie na žiadnom iPhone, pokiaľ obsahoval notch (výrez pre prednú kameru a senzory). Jediný spôsob, ako ste si ich mohli skontrolovať predstavoval widget na domovskej obrazovke, alebo stiahnutie ovládacieho centra z pravého horného rohu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Po novom však budete mať lepšiu predstavu o presnom stave nabitia vášho zariadenia prakticky kedykoľvek, keď sa pozriete na jeho displej. Percentá batérie sa dajú aktivovať priamo v nastaveniach systému.

Problémom je nekonzistentný dizajn ikony

Riešenie percent batérie v iOS 16
Zdroj: Twitter / Mikael Johansson

Aj keď je to super nápad, novinka od Apple má jeden zásadný nedostatok. Nakoľko je ikona batérie po celý čas vyplnená (aby v nej lepšie vynikla percentuálna hodnota), ľudia s ňou môžu mať problém v čase, keď sa úroveň nabitia znižuje.

Indikátor sa totiž zmení iba vtedy, keď už má zariadenie menej ako 20 % energie. V tomto čase sa obsah pod číslami premení na transparentnú farbu a v ľavej časti sa aktivuje drobná červená časť, ktorá predstavuje zhruba jednu pätinu ikony. iPhone sa takto snaží nabádať používateľa k tomu, aby ho zapojil do nabíjačky.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Na tento problém poukázal aj požívateľ menom Mikael Johansson, ktorý sa rozhodol konať a na svojom Twitter účte odprezentoval aj niekoľko alternatívnych riešení.

Pozrite sa na ne a dajte nám vedieť do komentára, či ide o lepšie nápady ako ten od spoločnosti Apple. Na nás pôsobí alternatíva „A“ asi najlepšie zo všetkých vyobrazených, no je to len otázka vkusu…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -