Firmware v HomePode je až neuveriteľný. Prezradil nám mnoho informácií ohľadom iPhonu, Apple Watch a tento krát aj Apple TV 5. generácie. V podstate sa nám len potvrdila informácia, ktorú sme predpokladali už dávnejšie. Nová generácia Apple TV skutočne ponúkne aj podporu 4K filmov či videí! 

Apple TV 5. generácie

Vývojár Guilherme Rambo našiel v kóde HomePodu pomerne zaujímavé informácie týkajúce sa Apple TV 5. generácie, ktorá by už onedlho mala prísť na trh. Hlavná novinka bude asi podpora 4K rozlíšenia, na čo ale potrebuje tento produkt silnejší procesor, ktorý určite dostane. Očakávame teda čip Apple A9 prípadne A10 pre bezchybnú plynulú prevádzku. Vďaka tomu bude ale zariadenie zvládať oveľa viac ako len prehrávať 4K filmy. Objavia sa napríklad lepšie aplikácie či hry. Okrem samotnej podpory 4K rozlíšenia sa tu objavili aj informácie, ktoré hovoria o podpore pre farebné formáty Dolby Vision či videá s vysokým dynamickým rozsahom HDR10!

- Reklama -

Celé to zapadá to perfektnej skladačky, pretoťe len prednedávnom sa začali objavovať podivne inofmrácie pri filmoch v iTunes, ktoré nám akosi začali prezrádzať, že filmy v takejto kvalite akurát putujú to virtuálneho obchodu. Samozrejme nevieme úplne presne povedať, kedy sa novej Apple TV dočkáme, no predpokladáme, že to bude niekedy v septembri tohto roku po boku iPhonu 8. Novú generáciu sme nevideli skoro dva roky. Apple TV bude mať pravdepodobne práve dvojročný výmenný cyklus!

Home pod - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.