Keď spoločnosť Apple pred niekoľkými rokmi predstavila prvý (veľký) HomePod, používatelia sa na toto domáce inteligentné zariadenie okamžite tešili.

Problémom však bola jeho cena, ktorá sa pohybovala v rozmedzí od 200 – 300 €, pričom HomePod toho v podstate nevedel viac ako jeho konkurencia za 1/5 uvedenej čiastky.

Technologický gigant zrejme nečakal, že zariadenie bude natoľko neúspešné, že ho bude za mimoriadne zvýhodnené ceny predávať svojim zamestnancom. A aj preto sa v roku 2020 rozhodol, že so svojim inteligentným reproduktorom urobí poriadok.

Po boku iPhonu 12 prišiel na trh omnoho dostupnejší HomePod mini, ktorý je síce po dizajnovej stránke oveľa kompaktnejší, no nič mu to neubralo na schopnostiach alebo technológiách.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Navyše aj prehrávanie hudby je na tak vysokej úrovni, že sa v podstate strácal akýkoľvek logický dôvod, aby si človek zakúpil veľký HomePod, ktorý začiatkom roka 2021 definitívne vypadol z ponuky. A ak ste očakávali, že to bude mať fatálne následky na predajoch, veľmi ste sa mýlili.

Apple zvýšilo predaje HomePodu takmer o 100 %! 

Podľa najnovších údajov od spoločnosti Strategy Analythics, ktorá sledovala predaje počas Q3 2021 a porovnávala ich s rovnakým obdobím počas Q3 2020 predala spoločnosť Apple až o 92 % inteligentných reproduktorov viac než rok predtým.

Prečítajte si tiež  Viete, že aj na Slovensku repasujú počítače Mac? Čo všetko to obnáša?

V úplných číslach išlo o 4 milióny kusov, čo je medziročný nárast až o 1,9 milióna kusov! No a hoci spoločnosť Apple nie je lídrom na tomto trhu a predbieha ju viacero konkurentov, z celkového počtu predaných zariadení si dokázala „odkrojiť“ až 10,2 % podiel, čo je vcelku slušné číslo.

Na prvom mieste je napríklad Amazon s 26,5 % podielom a na druhom mieste Google s 20,5 % podielom, pričom však v oboch prípadoch ide o spoločnosti, ktoré majú v ponuke celé paletu inteligentných reproduktorov a predávajú ich podstatne lacnejšie než Apple.

Ak by sme sa pozreli na celkový zisk, rebríček by zrejme pripomínal ten, v ktorom sa nedávno ocitol iPhone – to už je ale na trochu inú debatu.

Našu recenziu na HomePod mini nájdete na tomto odkaze…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here