Apple tento rok predstavilo veĺmi dôležitý produkt, ktorý mu doteraz chýbal a používatelia ho ani tak príliš nečakali, aj keď zmienky o ňom padali už niekoľko rokov dozadu. Predstavilo HomePod, inými slovami inteligentného domáceho asistenta, ktorý pracuje vo forme reproduktoru a mikrofónov. Okrem skvelého audiosystému, ktorý ponúka dostane aj displej. Ako bude fungovať?

HomePod

Keď Apple predstavilo HomePod, možno, že si ani nevedel, o čo to vlastne ide. V praxi ide o produkt, ktorý slúži na riadenie inteligentnej domácnosti. Jeho gro sa skrýva v hlasovej asistentke Siri, ktorej človek kladie otázky a požiadavky, no a ona potom zo všetkých síl pacuje na tom, aby im vyhovela. Siri by sa mala objaviť len v zvukovej forme ale v skutočnosti sa tu aj zobrazí. Na vrchnej časti reproduktoru sa totižto nachádza maličký displej, ktorého rozlíšenie nie je nič moc, no na svoj účel dokonalo poslúži (272 × 340). Tento displej je ale podľa informácií plne dotykový a okrem Siri by sa podľa vývojárov mala dať pomocou neho ovládať aj hlasitosť reproduktoru.

- Reklama -

Ďalšia vec, ktorú by mohol displej vedieť je vyobrazenie niektorých znakov. Hoci nevieme, ako to vlastne bude vyzerať, pretože doteraz vyzeral displej na HomePode skôr ako rozmazané svetielka ukryté niekde pod tenkou vrstvou plastu, môže byť aj pekne ostrý (aj keď s biednym rozlíšením). Začiatok predaja tohto inteligentného reproduktoru bude na konci tohto roka aj keď do Európy je predpokladaný príchod až začiatkom toho budúceho. Cena tiež nie je nič moc, štartuje na $349. Celé toto zaraidenie bude dostupné v dvoch farbách a to bielej a čiernej. Dizajn je na druhú stranu ale hodný pýtanej sumy. Pôsobí moderne a nádherne, presne tak ako sa na Apple a súčasnú domácnosť patrí. Uvidíme, akú veľkú dieru do sveta urobí Apple s týmto produktom. My predpokladáme, že bude niečo ako Apple TV. Nebude ho mať síce každý ale niektorí, kto si na ňom potrpí ho určite ocení!

Home Pod - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.