Najväčšie sociálne siete na svete, ktoré patria do portfólia spoločnosti Meta, majú v týchto chvíľach nepríjemný problém. Na Slovensku sa tesne po 11:00 začali objavovať výpadky, ktoré potvrdili stovky používateľov v našich končinách. Chyba sa prejavuje nasledovne.

V priebehu uplynulých minút ste si možno všimli, že sa vám nepodarilo poslať fotografiu ani správu na sociálnych sieťach Messenger, Facebook a ani Instagram. Problém nie je vo vašom zariadení a ani internetovom pripojení ale na strane prevádzkovateľa a teda spoločnosti Meta.

Pri fotografiách sa konkrétne objavuje text „Príloha nie je k dispozícii“ a pri správach „Nepodarilo sa odoslať“ (viď. obrázky nižšie). Niektorí používatelia sa navyše sťažujú aj na obyčajné posielanie správ, nemožnosť pripojiť sa ku serveru či nefunkčné internetové stránky. Taktiež majú problémy so zdieľaním príspevkov a iného obsahu.

VIEME AKO PRVÍ: Messenger, Instagram, WhatsApp aj Facebook majú výpadok
Zdroj: SvetApple

Celú situáciu sme tak ako vždy overili aj cez stránky Downdetector, ktoré problémy potvrdili. Zdá sa však, že problémy sa neobjavujú len v naších končinách ale aj v zahraničí.

Potvrdila to celosvetová verzia Downdetectoru, na ktorej nájdete v podstate tie isté dáta a informácie, ako na tej slovenskej.

Zatiaľ nie je jasné, čo sa stalo, no môže ísť len o aktualizáciu serverov, alebo chybu, ktorú sa snaží Meta opraviť. Taktiež však existuje pravdepodobnosť, že sociálne siete napadli hackeri tak, ako v roku 2021. Vtedajší výpadok, ktorý trval až 6 hodín stál spoločnosť Meta približne 6 miliárd eur. Išlo však o úplný „blackout“. K tomu zatiaľ v dnešnom prípade nedošlo…

Reklama

Pokiaľ vás zaujíma, ako zistiť, ktoré sociálne siete majú problémy, v minulosti sme si pre vás pripravili samostatný článok.

Na záver vám dáme ešte jednu radu. Ak máte problémy aj vy, zachovajte chladnú hlavu a použite alternatívu v podobe služieb iMessage, Viber alebo Telegram. Všetky sú bezplatné a pri všetkých platí jedno – že ich nevlastní spoločnosť Meta. Dúfajme, že chyba bude rýchlo odstránená.

Prečítajte si tiež  Instagram vynovil aplikáciu novým dizajnom a logom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here