Spoločnosť Apple sa už viac ako päť rokov pokúša preraziť na trhu s domácimi reproduktormi, kde ponúka svoje zariadenia s označením HomePod. A aj keď majú vo všeobecnosti veľkú úspešnosť, konkurentom sa nedokážu vyrovnať.

Pokiaľ ste niekedy vlastnili HomePod, prípadne ste ho aspoň videli, určite viete, že v jeho vrchnej časti sa nachádza plastový kryt, pod ktorým sú ukryté farebné LED diódy. Tie následne rôznym spôsobom interagujú s používateľom a jeho pokynmi. Nutné je však zdôrazniť, že Apple tu nikdy nepoužilo plnohodnotný displej. V budúcnosti by sa to, ale mohlo zmeniť.

Na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) sa totiž objavili zábery zariadenia, ktoré sa tvári ako HomePod 2. generácie, no podľa všetkého má klasickú LCD zobrazovaciu jednotku, na ktorej sa nachádza ikona aplikácie LcdUTest – pravdepodobne interný softvér spoločnosti Apple určený na testovanie LCD panelov.

Príde HomePod s plnohodnotným LCD displejom? 

V súčasnosti nie je známe, čo je toto zariadenie zač a či ide o prototyp aktuálne predávanej druhej generácie (ktorá sa dostala na trh opäť bez displeja) alebo Apple testuje úplne nový HomePod, ktorý prekvapí modernejším dotykovým ovládaním a predstaví sa v blízkej budúcnosti.

Popravde je jasné, že tento typ produktu v podstate ani displej nepotrebuje a stačí mu súčasné dotykové ovládanie, ktoré je doplnené o farebné LED diódy. Na druhej strane by mu, ale takýto prvok určite pasoval a celkovo by zlepšil efekt z používania zariadenia.

To, či teda v HomePode niekedy uvidíme displej je vo hviezdach. Fotografia pod týmto odstavcom, ale dokazuje, že niekto v spoločnosti Apple nad tým aspoň rozmýšľal. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

HomePod displej
Zdroj: X / Kosutami

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Základný iPhone 14 je výkonnejší než iPhone 13 Pro s rovnakým procesorom. Ako je to možné?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -