Niekedy už naozaj nevieme, či si tie firmy robia srandu alebo nie. Jedna vec je inšpirácia a druhá vec je absolútna kópia. Aj tak by sme mohli nazvať nové HTC U Ear, ktorých zábery sa dostali na internet. Slúchadlá vyzerajú ako AirPods v čiernej farbe.

HTC vytvorilo svoje vlastné čierne AirPods.

Apple je jedna z najväčších technologických spoločností na svete a jeho konkurencia sa ho snaží márne dobehnúť. V mnohých kategóriach je absolútnym rekordérom v predajoch a ostatní len nešťastne krútia hlavami s otázkou, ako je to možné?. Medzi tieto kategórie patria aj bezdrôtové slúchadlá. AirPods sú jednotkou na trhu.

HTC vytvorilo svoje vlastné čierne AirPods.

Aj napriek vyššej cene sú najžiadanejšie vo svojom segmente. Evidentne sa to zapáčilo aj výrobcovi HTC, ktorý pripravuje svoje nové U Ear. Čo čert nechcel, zariadenie vyzerá presne ako to od Apple, iba v čiernej farbe.

Pokiaľ sa pozriete na fotografie nižšie, uvidíte výraznú podobnosť skoro všade, kde sa vidieť dá. Nejde len o celkový tvar samotných slúchadiel a nabíjacieho boxu, v ktorých by sa mali prenášať. Ide aj o najmenšie detaily, ktoré sa tu objavili ako „cez kopirák„.

HTC vytvorilo svoje vlastné čierne AirPods.

Jediný rozdiel, ktorý je výrazne iný ako originál je snáď len spôsob otvárania krabičky. Keby Apple vyrábalo čierne AirPods, zrejme by ich bolo ťažké rozoznať od tejto doslovnej kópie. Veľa technologických spoločností sa snaží napodobniť úspech cupertinského giganta. Od HTC sme to však v takejto forme nečakali.

Mnohí sa už silno inšpirovali kadečím ale toto je jednoducho trochu moc. Dizajnéri sa evidentne držali tvaru tak moc, že ho už nedokázali ani jemne pozmeniť. Uvidíme, do akej miery budú HTC U Ear úspešné…

HTC vytvorilo svoje vlastné čierne AirPods.
HTC vytvorilo svoje vlastné čierne AirPods.
Prečítajte si tiež  Top Gun: Maverick síce v kinách končí, no film prichádza na streamovacie platformy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.