Prinášame vám veľmi čerstvú informáciu od analytika Ming-Chi Kua. Len pred niekoľkými hodinami zverejnil správu, v ktorej spomína nové riešenie Apple v oblasti príslušenstva pre iPhone 12. Po 13 rokoch sa tu možno nedočkáme káblových slúchadiel (EarPods). Jablková spoločnosť tým podporí predaje AirPods.

iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá

V poslednej dobe počúvame samé dobré správy ohľadom iPhonu 12. Dnes vám však prinášame jednu, ktorá vás nepoteší. Aj keď ostatní výrobcovia pridávajú do krabičiek čoraz viac príslušenstva, Apple robí pravý opak. Hoci sme to neočakávali, podľa najznámejšieho analytika zaoberajúceho sa touto spoločnosťou príde v roku 2020 radikálne „oklieštenie“.

Odstránením jacku v roku 2016 to všetko iba začalo. Apple pridávalo do balenia EarPods s Lightning koncovkou a ľudia pomaly začali kupovať bezdrôtové AirPods. Tie sú vo všetkých smeroch lepšie ale povedzme si na rovinu, že aj o dosť drahšie.

Cena tohto zariadenia sa pohybuje nad hranicou 150€, čo nie je málo. Apple bude chcieť zvýšiť svoje predaje v letnom období. Ming-Chi Kuo očakáva výrazné zľavy na klasické AirPods druhej generácie a takisto AirPods Pro. Taktiež dodáva, že firma neukáže v tejto oblasti nástupcov do konca roka 2020.

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá

Po predstavení nového iPhonu 12 by sme sa taktiež mohli dočkať výrazného zníženia cien alebo akcii. Ľudia teda nebudú mať káblové slúchadlá zadarmo ale bezdrôtové AirPods lacnejšie, čo znie ako zaujímavá ponuka. Hoci sú dnes EarPods dodávané ku každému iPhonu, reálne sa už tak veľmi nepoužívajú.

Tento krok je teda celkom logický. Podľa Ming-Chi Kua môže Apple zvýšiť predaje AirPods v roku 2020 z plánovaných 80 miliónov kusov na 93 miliónov kusov. Dávnejšie sa špekulovalo, že bezdrôtové slúchadlá budú súčasťou balenia. To sa zrejme nenaplní.

Uvidíme, ako to celé napokon dopadne. Cupertinský gigant je často kritizovaný za to, že hoci jeho zariadenia podporujú napríklad rýchlonabíjanie, 18W adaptér sa nachádza len pri najdrahšom iPhone 11 Pro. Len tak pre predstavu, v balení prvého iPhonu (2007) ste našli okrem všetkého príslušenstva, ešte aj originálnu dokovaciu stanicu. Aký máte názor na tento krok? Hoci nie sme používateľmi EarPods, trochu nás to sklamalo. Predsa len dodávať slúchadlá k smartfónu je dnes taký štandard.

iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá. Apple chce zvýšiť predaje AirPods.
iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá. Apple chce zvýšiť predaje AirPods.
Prečítajte si tiež  Neuveriteľný inteligentný bicykel z 90. rokov s Macintoshom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.