IKEA veľmi dobre vie, čo je dnes aktuálne. Do trendu sa čoraz častejšie dostávajú inteligentné zariadenia do našej domácnosti. Výnimkou nie sú ani špeciálne žalúzie, ktoré už dokážu spolupracovať s HomeKitom od Apple. IKEA ich nazýva FYRTUR. Dnes získali aktualizáciu.

IKEA aktualizovala svoje inteligentné žalúzie

Postupne sa začínajú stávať prvky inteligentnej domácnosti stále dostupnejšie. Výnimkou nie sú ani inteligentné žalúzie, ktoré už dlhšiu dobu predáva švédsky výrobca nábytku. Dnes svet obletela správa o tom, že obchodný dom IKEA vydáva aktualizáciu softvéru pre žalúzie FYRTUR. Vďaka novému updatu budú podporovať aplikáciu HomeKit v iPhone. Podľa všetkého je však samotná aktualizácia zatiaľ dostupná iba pre používateľov v USA.

- Reklama -

Ako sme sa však dozvedeli, ostatní majitelia žalúzii nebudú čakať pridlho. Obchodný dom sa bude snažiť nový firmvér dostať ku všetkým, ktorí si zakúpili FYRTUR v čo najkratšom čase. Akonáhle sa ho podarí nainštalovať do tohto produktu, inteligentné žalúzie sa automaticky zobrazia v aplikácii Domácnosť.

Podporovaná je napríklad na iPhone, iPade, Macu či hodinkách Apple Watch. Výhodou tejto novinky bude okrem iného aj to, že žalúzie budú podporovať aj ovládanie cez hlasového asistenta Siri. Pokiaľ teda nemáte problém napríklad s angličtinou, môže to byť veľmi praktické vylepšenie.

Pokiaľ sa pýtate, či sa dajú takéto inteligentné žalúzie zakúpiť aj na Slovensku, odpoveď je áno. IKEA ich ponúka za cenu od 109€ do 149€. Pokiaľ sa vám teda technológia zapáčila, neváhajte ju vyskúšať priamo na pobočke v Bratislave. Akonáhle sa dočká vyššie uvedenej aktualizácie aj náš trh, dáme vám samozrejme vedieť. Zatiaľ však musíme čakať… Máte niekto doma tento produkt? Skúste nám napísať do komentára to, aké s nim máte skúsenosti…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.