Asi najpopulárnejší nábytkársky gigant na svete ide s dobou. IKEA bude vyrábať produkty s podporou HomeKitu. Znamená to teda, že sa budú v predajniach vyskytovať súčasti inteligentnej domácnosti, ktorú budeme ovládať pomocou iPhonu omnoho častejšie.

IKEA bude vyrábať produkty s podporou HomeKitu.

Či sa vám to páči alebo nie, budúcnosť bývania je v inteligentnej domácnosti. Už dnes máme na výber obrovské množstvo rôznych zaujímavých produktov od inteligentných žiaroviek až po elektrické zámky, ktoré sú pripojené na wifi prípadne inteligentné zásuvky, ktoré môžeme vypnúť či zapnúť pokojne z druhej strany zemegule.

- Reklama -

Dôležité je aby sme mali po ruke náš iPhone. S pomocou HomeKitu funguje inteligentná domácnosť naozaj perfektne. Nie každý spotrebič či technológia ale HomeKit podporuje. IKEA sa rozhodla, že pôjde s dobou a prvky inteligentnej domácnosti bude predstavovať omnoho častejšie. Navyše všetky bude podporovať aj iPhone.

IKEA bude vyrábať produkty s podporou HomeKitu.
IKEA bude vyrábať produkty s podporou HomeKitu.

Švédska spoločnosť oznámila, že navýši investície, ktoré súvisia s vývojom technológii pre inteligentné domácnosti. Vďaka tomu, že ich chce začínať vyrábať a svojim klientom aj ponúkať vo veľkom, značne by sa mala znížiť aj ich cena, ktorá je momentálne asi najväčším strašiakom. Gigant sa venuje vývoji takýchto technológii už od roku 2012.

IKEA Home Smart bude nový tím, ktorý bude mať na starosti toto odvetvie.

Na to aby sa mohla IKEA v tomto smere posunúť o krok ďalej, potrebovala založiť vrámci svojej spoločnosti celkom nový tím, ktorý sa nebude venovať ničomu inému ako práve inteligentnej domácnosti. Presne preto začína divíziou „IKEA Home Smart“.

Tento tím bude viesť skúsený manažér Björn Block. Ten nám zároveň prezradil, že firma bude investovať nemalé financie do tohto odvetvia predovšetkým preto aby sa urýchlil vývoj a znížila cenu. Zároveň tiež dodal, že sa jedna o najväčší projekt, ktorý IKEA takýmto spôsobom predstavila od vtedy, kedy firma začala vyrábať a vyvíjať nábytok pre deti.

Už onedlho by nám mala spoločnosť predstaviť napríklad elektrické žalúzie, ktoré budeme môcť ovládať práve cez HomeKit. Taktiež svetu ukázala nové inteligentné reproduktory do domácnosti. Tie vznikli zo spolupráce so spoločnosťou Sonos. O ďalších produktoch zatiaľ nevieme. Vzhľadom ale na to ako môže byť toto odvetvie rozšírené verím tomu, že sa veľmi rýchlo objavia.

IKEA bude vyrábať produkty s podporou HomeKitu.
IKEA bude vyrábať produkty s podporou HomeKitu. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.