Ikonický Apple Store bez sklenenej konštruckie!

0

Pokiaľ nás pamäť neklame, tak asi najznámejší a najzaujímavejší Apple Store na svete, ktorý sa nachádza v New Yorku na 5th Avenue začal svoju rekonštrukciu ešte pred troma mesiacmi, konkrétne 20. januára. Stavebné práce sú ale evidentne rozsiahle a do otvorenia si ešte trošku počkáme. Čo je ale zaujímavé je fakt, že tomuto obchodu chýba momentálne presne to, čo ho robilo výnimočným. Sklenený konštrukcia bola včera večer demontovaná. Vráti sa ešte na svoje miesto?

Rekonštrukcia

Apple ešte v januári začal s veľkou rekonštrukciou svojho asi najnavštevovanejšieho obchodu, ktorý sa nachádza na 5th Avenue priamo v New Yorku. Jeho najväčším neduhom boli rozmery. Podzemné priestory už evidentne nestačili, a tak sa ich Apple rozhodlo roztiahnuť o dvojnásobok, aby sa tu zmestilo viac ľudí. To si samozrejme vyžiadalo aj komplikovanejšie rekonštrukčné práce, a tak je obchod zavretý stále s tým, že prípadní zákazníci si môžu nakúpiť hneď vedľa, kde Apple zriadilo provizornú pobočku.

Tak či onak, práce na sklenenom Apple Store ešte neskončili. Presný dátum otvorenia je stanovený na 9. mája. Nie je to síce až tak ďaleko, ale je to dosť času na to aby sa mohlo všetko kompletne zmeniť. Podľa správ Apple dostalo prednedávnom povolenie a včera večer začalo rozoberať ikonickú sklenenú konštrukciu.

To, prečo takýto krok podniklo nikto nevie ale vieme, že sa pravdepodobne vráti späť na svoje miesto. Ináč by Apple s tak zásadnou zmenou neprišlo necelé 3 týždňe pred opätovným otvorením. Je možné, že sa dizajn konštrukcie jemne pozmení, ale určite to nebude nič zásadné.

Je to predsa veľmi populárny a ikonický obchod, na ktorý sa chodia pozerať dokonca aj turisti len tak zo zvedavosti. Apple určite tento záujem verejnosti zabíjať nechce. Akonáhle budeme vedieť viac, prípadne získame nejaké fotky, budeme ťa samozrejme informovať!

Apple Store - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk