Čo je Apple? Je to len výrobca telefónov, tabletov a počítačov? Nie, Apple je spoločnosť, ktorá okrem svojich skvelých zariadení má čo-to zapísané napríklad aj v architektúre. Po celej planéte sa totižto neustále otvárajú nové obchody Apple Store, prípadne sa rekonštruujú (presne ako ten, o ktorom sa dnes dočítaš). Apple si nedáva záležať len na samotnom vizuáli exteriéru, ale tiež na vizuáli interiéru. Presne preto je návšteva obchodu vždy tak silným zážitkom, aj keď práve nič nekupuješ. Pozri si tento Apple Store, vyzerá úžasne!

Apple Store v Londýne

Obchody Apple Store nájdeme po celom svete a výnimkou nie je ani obrovský Londýn, kde sa ich nachádza hneď niekoľko. Obchody zvyčajne prinášajú moderný dizajn, ktorý kombinuje sklo, drevo, no a potom kovové prvky. Farby sú ladené do bielej a svetlo hnedej. Návšteva je v podstate vždy obrovský zážitok a nejde o to, či si si prišiel kúpiť nový iPhone alebo si len zvedavec, ktorý si ho prišiel obzrieť/vyskúšať. Tá atmosféra, ktorá na týchto miestach je ti ho sama podvedome predá, predavač sa prakticky ani len nemusí snažiť. Túžba príde sama.

- Reklama -

Nie je to ale náhoda. Obchody sú presne koncipované a ich vizuál je dá sa povedať nadštandardný. Nie je to tak, ako v pobočkách iných výrobcov. Apple Store’s sú len na miestach, kde sa pohybuje obrovské množstvo ľudí (či už domácich alebo turistov) a len na miestach, kde bude dostatok priestoru vystaviť produkty hneď niekoľkokrát vedľa seba. Apple Store v Londýne mal už svoje roky a aj napriek tomu vyzeral vždy úžasne. Apple ale potrebovalo, aby vyzeral úžasne aj ďalších 5-10 rokov a tak prerobilo jeho dizajn. Nachádza sa v starej budove a je skutočne fantasticky zakomponovaný do tejto architektúry. Samozrejmosťou sú tu obrovské sklenené okná.

Vo vnútri predajne nájdeme to, čo môžeme vidieť aj v belgickom Apple Store, kde sa o interiér postaral samotný šéfdizajnér spoločnosti Jony Ive. Jednoduché drevené stoly, veľké množstvo zelene a kvetináče, ktoré zároveň slúžia ako veľké okrúhle lavičky. Drevených prvkov je tu skutočne veľa, no a potom tu máme samozrejme tie nádherné drevené vitríny, kde nájdeme príslušenstvo všetkého druhu zabalené v krabiciach, ktoré upravilo Apple, aby konceptuálne zapadali do predajne. Áno čítaš správne, jablková spoločnosť vyrába aj balenia pre tých, ktorí ich chcú predávať v Apple Store.

Viac to už asi nemá zmysel rozmazávať, pozri si novú londýnsku pobočku sám, vyzerá skutočne úžasne!

Apple Store Londýn - svetapple.sk

Apple Store Londýn - svetapple.sk

Apple Store Londýn - svetapple.skApple Store Londýn - svetapple.skApple Store Londýn - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.