Apple Store na 5.th Avenue patrí pravdepodobne medzi obchody, ktoré pozná každý Apple fanúšik. Má jednoducho nezabudnuteľný tvar a zaujímavé architektonické riešenie. Pozrite sa na nové fotografie. Ikonický Apple Store žiari v zaujímavých farbách.

Ikonický Apple Store žiari v zaujímavých farbách.

Jablková spoločnosť túto svoju pobočku zatvorila ešte v roku 2017 nakoľko tu začala prebiehať rozsiahla rekonštrukcia. Obchod bol zatvorený naozaj dlho avšak v jeho podzemných útrobách sa uskutočnili veľké zmeny, ktoré ho značne rozšírili. O samotnej predajni, ktorá je asi najznámejšia spomedzi všetkých ostatných sme v poslednom období príliš nepočuli. Dnes ale Apple začalo upozorňovať účinným marketingom na to, že jeho brány budú onedlho otvorené. Trebárs nám prezradí viacej už zajtra na Keynote.

Každopádne, ikonický tvar tvoria obrovské sklenené panely, ktoré tu slúžia zároveň aj ako nosníky pre sklenenú strechu. Tieto panely bývajú za normálnych okolností priehľadné a nie sú zafarbené nijakým spôsobom. Apple sa ale rozhodlo urobiť malú zmenu, ktorá by však mala byť iba dočasná. Na sklenené panely nalepila obrovské farebné fólie, ktoré sú síce transparentné ale pri lámaní svetla vytvárajú zaujímavé farebné kombinácie, ktoré pripomínajú dúhové farby.

Vďaka tomuto kroku si automaticky každý okoloidúci všimne, že nastala zmena. Nejeden to zároveň aj odfotí a pridá na sociálnu sieť. No a takéto fotky sa už potom šíria virálne po celom internete. Pozrite sa akým relatívne jednoduchým a svojim spôsobom aj lacným marketingom dokázala spoločnosť Apple upozorniť na svoju ikonickú predajňu, ktorá sa nachádza v New Yorku.

- Reklama -

Keby len niečo napísala na stránku, pravdepodobne by sme o tom vôbec nepísali. Neprišlo by nám to zaujímavé a čitateľsky atraktívne. Takýto krok ale oceňujeme a musíme uznať, že to dizajnu sekne aj s farebnými fóliami. To dokedy sa budete môcť na ne pozerať zatiaľ nevieme. Všetko ukáže až čas a nové informácie ohľadom predajne. Tešíme sa…

Ikonický Apple Store žiari v zaujímavých farbách. Takto sa dá osloviť celý svet. - svetapple.sk
Ikonický Apple Store žiari v zaujímavých farbách. Takto sa dá osloviť celý svet
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here