Konferencie spoločnosti Apple sme mohli doposiaľ sledovať len niekoľkými spôsobmi. Medzi tieto spôsoby ale ešte nikdy pred tým nepatril YouTube. Zmena je ale život. Apple Keynote si tento rok pozriete aj na YouTube.

Apple Keynote si tento rok pozriete aj na YouTube.

Jablková spoločnosť sa chce evidentne o čosi viac priblížiť k ľuďom. Jeho konferencie patria každý rok medzi tie najsledovanejšie spomedzi konkurencie a niet divu, že je to dobrý výsledok vzhľadom na fakt, že sú dostupné výhradne cez prehrávač na stránke Apple prípadne Apple TV.

- Reklama -

Samozrejme o novinkách píšu aj mnohé weby a nájdu sa aj iné informačné kanály, cez ktoré sa k vám Keynote dostane. Tou asi najjednoduchšou cestou to ale zatiaľ nikdy nešlo. Čo je predsa jednoduchšia ako si otvoriť YouTube a pozerať stream tu?

Prvý veľký krok smerom k ľuďom urobilo Apple ešte počas minulého roka. Stream z Keynote bol dostupný na Twitteri. Tento rok pokračujeme ale ešte ďalej. Konferenciu s novými iPhonmi budete môcť sledovať priamo na YouTube. To znamená, že firma si získa omnoho viacej divákov prirodzenejšou cestou ako kedykoľvek pred tým. Už len pripomenieme, že celý event začína zajtra o 19:00 nášho času.

Apple ohlásil Keynote na 10.9.2019. Presne tak ako sme predpokladali. - svetapple.sk
Apple ohlásil Keynote na 10.9.2019. Presne tak ako sme predpokladali. – svetapple.sk

Firma chce aby sa na ňu pozeralo viacej divákov

Ešte pred rokom 2015 mali používatelia, ktorý nemali nainštalované Safari jednoducho smolu. Keynote sa sledovať nedala v podstate žiadnym jednoduchým spôsobom (samozrejme existovali tu komplikované možnosti). Od daného roku ale firma sprístupnila stream aj používateľom Windows 10, ktorý mohli sledovať živé vysielanie cez prehliadač Microsoft Edge. Samozrejmosťou potom bola možnosť sledovanie aj cez Chorme či FireFox. Dnes už ho môže sledovať prakticky úplne každý. Nemusí si vytvárať žiadnu registráciu a je úplne jedno aké zariadenie bude držať v ruke.

YouTube je mimoriadne univerzálne miesto, ktoré sa veľmi na takúto príležitosť hodí. Hodnotíme to ako správny smer, akým osloviť čo najviac potencionálnych záujemcov. Predsa len Apple potrebuje aj iných používateľov, ako tých, ktorí majú už dnes iPhone, aby sledovali jeho konferenciu. Tento spôsob je jednoduchý a veľmi efektívny.

Na záver už len pripomenieme, že firma nám vrámci zajtrajšieho eventu predstaví úplne nový iPhone 11 (6,1″), iPhone 11 Pro (5,8″, 6,5″). Hodinky Apple Watch Series 5 a na záver zrejme aj Apple TV 6. generácie či nové zariadenie, ktoré zatiaľ nepoznáme. Sledujte s nami.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.