To, že Applep pracuje na „tajomnom“ projekte sledovacieho zariadenia, ktorý je už veľmi blízko svojho uvedenia na trh je takým verejným tajomstvom. iOS 13 odhaľuje ďalšie detaily ohľadom nového produktu, ktorý bude umožňovať sledovanie predmetov. Jeho názov by mal byť „AirTag“.

iOS 13 odhaľuje ďalšie detaily ohľadom nového produktu.

Z rôznych zdrojov počúvame o sledovacom zariadení AirTag čoraz častejšie. Prvé zmienky ohľadom tohto produktu sa našli už v prvých beta verziách iOS 13. Ďalšie potom pribúdali s postupnými aktualizáciami systému. Patent na vyššie uvedený názov dokonca niekto prednedávnom odkúpil od istej ruskej spoločnosti. To v tomto čase určite nebude náhoda. Dnes ale odhaľovanie pokračuje. Postaral sa o to portál Macrumors, ktorý zverejnil obrazovku aplikácie, ktorá bude slúžiť na vyhľadávanie týchto sledovacích zariadení. Vlastne obrazovky zverejnil hneď dve.

Aplikácia sa mierne upravila a ponúka nové možnosti vyhľadávania. Ako môžete vidieť, tak ako doteraz, je tu dostupné vyhľadávanie zariadení. Je to určite jedna z najlepších funkcii akú iOS ponúka v prípade straty napríklad iPhonu. Potom tu máme možnosť vyhľadať ľudí a napokon možnosť „Ja“, ktorá vás informuje o vašej aktuálnej polohe. V snímkach obrazovky nižššie ale môžete vidieť štvrtú kolónku, ktorú momentálne (v aktuálnej verzii iOS 13.2) vidieť nie je. Je označená ako predmety a redakcii Macrumors sa do nej dokonca aj podarilo preniknúť. „Keep track of your everyday items“. To nám hovorí v podstate dosť na to aby sme si mohli vyviesť záver, že Apple už o pár týždňov AirTag skutočne predstaví.

Nevieme samozrejme presne stanoviť dátum. Ak ale bude postup podobný ako v prípade slúchadiel AirPods Pro, mohlo by to byť v deň, kedy firma vypustí do éteru aj operačný systém iOS 13.3. Dávalo by to zmysel. Predsa len sa blížia Vianoce a podobné sledovacie zariadenie by mohol byť dobrý darček pre tých, ktorí chcú svojim blízkym zakúpiť nejakú maličkosť od Apple. Cena takéhoto prívesku by nemala prevyšovať 20€. Sme teda veľmi zvedaví ako to bude vyzerať vo finále.

iOS 13 odhaľuje ďalšie detaily ohľadom nového produktu, ktorý Apple pripravuje.
Prečítajte si tiež  Pozrite sa na parádny koncept iPhonu 16 a 16 Plus: Takýto dizajn by nás určite potešil
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.