Apple chystá už nejaký ten piatok nové zariadenie, pomocou ktorého budeme môcť sledovať polohu rôznych predmetov. Len pred pár dňami sme ti písali, že vieme ako sa bude volať. Dnešné inforácie pochádzajú z ruského zdroja. Ten tvrdí, že Apple kúpil práva na názov AirTag. Už ho stačí iba vydať.

Apple kúpil práva na názov AirTag

Na možno trochu netradičnom mieste sa dnes objavili informácie ohľadom sledovacieho zariadenia AirTag. Ruská stránka RBC dnes zverejnila informácie, ktoré hovoria o tom, že táto známka mala patriť ruskej skupine spoločností, ktorá je označovaná ako ISBC. Táto skupina predaj známky potvrdila. To čo však neprezradila je informácia, komu ju predala. No a vzhľadom na to, že práve Apple sa chystá vydať produkt s takýmto názvom, môžeme dva krát hádať.

Je tu veľmi vysoká pravdepodobnosť, že transakcia, ktorá sa týkala zakúpenia ochrannej známky pochádzala práve z Cupertina. Samozrejme, Apple nám ešte nič nepredstavilo. Nemôžeme teda o tom hovoriť ako o niečom, čo je na 100%. Na druhú stranu sa ale informácie objavili aj v operačnom systéme iOS 13.2. V ňom je takéto sledovacie zariadenie práve ako AirTag. Applu určite nerobí problém zakúpiť si práva na používanie názvu, pokiaľ ich vlastní iná firma a je ochotná sa rozumne dohodnúť.

Apple kúpil práva na produkt, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. - svetapple.sk
Ikonka AirTagu v iOS 13 – svetapple.sk

Samotný produkt by mal robiť jedno. Malo by ísť o malý elegantný prívesok, ktorý si pripevníte napríklad na kľúče, ruksak, počítač alebo čokoľvek, čo nechcete niekde stratiť. Akonáhle daný predmet neviete vo vašom byte nájsť, jednoducho vytiahnete iPhone, ktorý ho pomocou technológie Bluetooth za pár sekúnd lokalizuje. Je to síce taká maličkosť. Mohli by sme ju označiť aj za príslušenstvo. Na druhú stranu môže byť ale pre niekoho veľmi užitočná a pre Apple zase pekným zdrojom peňazí. Nakoľko by cenovka nemala byť vyššia ako 20$ za kus, pravdepodobne bude toto zariadenie veľmi populárne medzi ľuďmi.

- Reklama -
Apple kúpil práva na produkt, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. - svetapple.sk
Apple kúpil práva na produkt, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here