Spoločnosť Unicode, ktorá sa stará o Emoji ikonky dnes vydala celkom 62 nových znakov, ktorých sa dočkáme v druhej polovici roka 2020 v operačnom systéme iOS 14. Pozrite sa na všetky novinky, ktoré sa tu nachádzajú. Niektoré vás určite tak ako vždy potešia.

iOS 14 príde so 62 novými Emoji znakmi. Pozrite sa na ne!

A je to tu. Každý rok v podobnom období sa dočkáme Emoji ikoniek, ktoré budú súčasťou nadchádzajúceho operačného systému spoločnosti Apple. Ako ste už asi pochopili, v Cupertine na nich zrovna nepracujú. Tvorcami sú práve dizajnéri v spoločnosti Unicode, ktorá sa o ne stará z globálneho hľadiska v podstate pre všetky platformy.

Tak ako vždy, aj v roku 2020 bude zoznam Emoji relatívne bohatý. možno, že vám 62 nepríde ako nejake extra veľké číslo (minulý rok ich bolo podstatne viac), avšak pokiaľ by sme zrátali všetky možné kombinácie, dostaneme sa až na 117 nových znakov. To už znie lepšie.

iOS 14 príde so 62 novými Emoji znakmi. Pozrite sa na ne!
iOS 14 príde so 62 novými Emoji znakmi. Pozrite sa na ne!

Už dnes sú k dispozícii tisíce znakov!

Navyše už v súčasnosti máme k dispozícii obrovské množstvo Emoji ikoniek. Sú ich doslova tisíce, obsahujúce všetky možné kombinácie. Už dávno to nie je iba o smajlíkoch. Unicode tu komponuje aj ľudí, gestá, rôzne postavičky, zvieratá, predmety, jedlá a podobne.

V roku 2020 teda získame napríklad: ľadového medveďa, usmievajúceho a zároveň plačúceho smajlíka, ninju, smajlíka so zábavnými okuliarmi, čiernu mačku, tuleňa, populárny čaj s praskajúcimi guľôčkami a podobne. Je tu toho mnoho. Všetky novinky si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Na záver už len dodáme, že predpokladané uvedenie na trh nových Emoji vrámci iOS 14 je naplánované klasicky na september alebo október tohto roka. Z posledných rokov sme si zvykli na to, že Apple ich nepridáva do samotnej veľkej aktualizácie operačného systému ale až neskôr do jej updatov.

Je to preto, aby u zákazníkov vzbudila väčší dojem túžby a aby stiahli novší systém. Uvidíme teda, ako to bude tento rok. Moc sa na nové ikonky tešíme. A čo vy? Napíšte nám do komentára, ktorá sa vám najviac páčila…

iOS 14 príde so 62 novými Emoji znakmi. Pozrite sa na ne!
iOS 14 príde so 62 novými Emoji znakmi. Pozrite sa na ne!
Prečítajte si tiež  Nových Emoji sa v roku 2021 nedočkáme. Na vine je koronavírus.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.