Dnes je veľký deň. 17. júla je oficiálny svetový deň Emoji. Čo to znamená? Apple nám vrámci tohto dňa prezradil aké nové ikonky uvidíme v nových operačných systémoch. Ak sa už nevieš dočkať, toto sú nové Emoji. Dokopy ich má byť až 230.

Toto sú nové Emoji

Emoji je trend, ktorý tu už máme roky a správa bez obľúbenej ikonky je akoby bez duše. Hold je to jednoducho tak. Dnes je ale 17.7. a to znamená, že oslavujeme celosvetový deň týchto ikoniek. No a ako už bolo naznačené vyššie, vďaka tejto príležitosti si môžeme pozrieť všetky novinky, ktoré uvidíme v následujúcich mesiacoch v operačnom systéme iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 či novinke, iPadOS. Ako sa ukazuje, nádielka bude bohatá.

- Reklama -

Celkovo by mal Unicode 12 obsahovať pomerne slušné množstvo ikoniek. Pokiaľ zoberieme do úvahy aj verzie pohlaví či farby pleti, malo by ich byť 230. Dokopy sa však skladajú z 59 samostatných ikoniek. Tie prechádzajú celým spektrom.

Nájdeme tu napríklad množstvo zvierat, z ktorých bude najpopulárnejší podľa reakcií publika pravdepodobne plameniak, rôzne jedlá medzi ktoré patria napríklad vafle, cesnak či kocka ľadu, no a napokon postavičky. Apple podporuje LGBTI komunitu a preto nie je prekvapením, že sa tu objavujú páry rovnakého pohlavia.

Apple myslí aj na psotihnutých

Novinkou v oblasti emoji by mal byť príchod ikoniek, ktoré budú upozorňovať na určité postihnutie. Nachádzať sa tu bude predovšetkým vozíček, slepecká palica, protézy či dokonca vodiace psy. To ale stále nebude všetko. Tématika bude obsiahla a prinesie ešte viac rôznych ikoniek. Komplet všetky si môžete prezrieť na oficiálnych stránkach spoločnosti Apple.

Na záveru ž len dodáme, že dostupnosť týchto ikoniek nemusí byť samozrejmosťou okamžite po vydaní iOS 13. Tak ako minulý rok. Nové Emoji sa dočkali svojej premiéri až v operačnom systéme iOS 12.1 a nie v iOS 12 tak ako sa predpokladalo. Dôvod bol prostý. Apple chcelo namotivovať používateľov, ktorých úplne nenalákala prvá aktualizácia. Mnohí Emoji milujú a sú ochotný prejsť na novší systém len kvôli nim. Tohto by možno chcelo Apple využiť. Je teda reálne, že budú dostupné až pre iOS 13.1.

Toto sú nové Emoji, ktoré sa objavia v iOS 13 - svetapple.sk
Toto sú nové Emoji, ktoré sa objavia v iOS 13 – svetapple.sk

zdroj: redmondpie

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.