2Apple zavedie do iOS 18 vlastnú umelú inteligenciu 

Závod s umelou inteligenciou už dávno začal a najväčšie technologické spoločnosti sa aktuálne predbiehajú v tom, kto ju dokáže využiť čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. A aj keď spoločnosť Apple vyzerá, že v tomto smere totálne zaspala dobu, ako informuje Jeff Pu zo spoločnosti Haitong International Securities so sídlom v Hongkongu prostredníctvom portálu Macrumors, nie je to celkom pravda.

Podľa najnovších indícii totiž spoločnosť Apple skúma umelú inteligenciu skutočne intenzívne a denne do tejto technológie investuje milióny dolárov. Používatelia by sa vďaka tomu mohli stretnúť s prvými spôsobmi implementácie AI do iPhonu či iPadu už koncom roka 2024, pričom prvé kroky technologický gigant z Cupertina podniká už dnes.

Pu vo svojej výskumnej správe zdôrazňuje, že spoločnosť Apple plánuje postaviť do konca roka 2023 niekoľko stoviek AI serverov, pričom ich počet výrazne rozšíri v priebehu roka 2024. Apple má ponúknuť kombináciu cloudovej AI a takzvanej „edge AI“, ktorá sa zameriava na spracovanie údajov priamo na zariadení používateľa.

Základným firemným pravidlom je vraj v tejto chvíli to, aby umelá inteligencia dokázala spracovávať osobné údaje ľudí, ktorí ju budú používať v súlade so záväzkom, ktorý spoločnosť v minulosti prijala ku dosiahnutiu čo najväčšej ochrany svojich zákazníkov. Aj preto vraj budeme musieť byť pri tejto technológii trpezliví.

Ak by sa však naplnili analytikové odhady, spoločnosť Apple by mohla svoj prvý AI systém zaviesť už do operačných systémov iOS 18 a iPadOS 18, ktoré predstaví na konferencii WWDC 2024 a k zákazníkom ich dostane v septembri 2024. A ak vás zaujíma, či bude vedieť nová umelá inteligencia aj po slovensky, viac sa tomu venujeme na ďalšej strane →→→

Späť