Už uplynuli takmer štyri roky od predstavenia prvého iPadu. Pamätám si to ako by to bolo včera. Ako zadretý fanúšik iPhonu som sám vravel, že iPad nemá budúcnosť .Opak sa stal pravdou a iPad začal svojimi predajmi lámať rekordy. Medzi tým sa stihla vystriedať už jeho piata generácia, ktorá nesie názov Air.

ipad_generations_2013_sides

- Reklama -

Čo sa však stane, keď proti sebe postavíme prvú a zatiaľ poslednú piatu generáciu ? Na následujúcom videu môžeme vidieť rôzne výkonnostné testy od spúšťania hier,prehrávania videa až po rýchlosť načítania webovej stránky. Na oboch zariadeniach sú za rovnakých podmienok spúšťané rovnaké aplikácie. Jedine čo je na nich odlišne je operačný systém, ktorý je pri iPade 1.generácie ešte iOS 6, kedže sa už na vyššiu verziu nedá aktualizovať. Krásne sa dá pozorovať aj výrazný pokrok, ktorý iPadu za tie tri roky výrazne prospel 🙂

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.