Ako sme uvádzali ešte pred samotnou konferenciou, spoločnosť Apple tento rok poteší majiteľov nových modelov. iPhone 11 Pro obsahuje v balení adaptér pre rýchlo-nabíjanie. Model 11 však žiaľ nie.

iPhone 11 Pro obsahuje v balení adaptér pre rýchlo-nabíjanie.

Čo je najväčším problémom súčasných iPhonov? Určite vám povie väčšina ľudí, že výdrž batérie a my nemôžeme nesúhlasiť. Práve výdrž batérie je kritická a vždy sme dúfali, že by mohla byť o čosi lepšia. Tento rok sa o to firma konečne výraznejšie postarala. Kým model 11 ponúka len o hodinu lepšiu výdrž (oproti iPhonu XR), iPhone 11 Pro zdvihol kapacitu a vydrží až o neskutočné 4 hodiny dlhšie ako model XS. Jeho väčší braček, iPhone 11 Pro Max potom až o 5 hodín dlhšie ako predchodca. To sú skutočne pozitívne čísla.

Pri vlajkových lodiach na nás čaká v balení ale ešte jedno prekvapenie. Výkonnejší adaptér, ktorý podporuje rýchlo nabíjanie má 18W. Vďaka tomu bude baterka v novom iPhone nabitá omnoho skôr ako kedykoľvek pred tým so základným 5W adaptérom. Škoda len, že sa tohto lepšieho adaptéra dočkáme výhradne v modeloch 11 Pro a 11 Pro Max. V krabičke od základného iPhonu 11 ho nenájdeme. Apple ho však mohlo pribaliť aj sem. Toto zariadenie tiež podporuje rýchlo-nabíjanie.

iPhone 11 Pro obsahuje v balení adaptér pre rýchlo-nabíjanie. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro obsahuje v balení adaptér pre rýchlo-nabíjanie. – svetapple.sk

Prečo Apple nepribalilo adaptér aj ku iPhonu 11?

Na túto otázku odpovieme asi veľmi jednoducho. Skrátka sa jedná o lacné zariadenie a niekde potrebovala firma ušetriť. Navyše týmto krokom pridalo benefit pre tých, ktorí prídu do vlajkovej lode a budú si môcť svoje iPhony nabíjať rýchlejšie ako ostatní. Je síce pravda, že aj model 11 je vybavený podporou rýchleho nabíjania, čo v podstate znamená, že ak si kúpite takýto adaptér sami, dostanete rovnaký benefit ako majitelia “Pro” verzii. Na druhú stranu ale musíte míňať zbytočne desiatky eur, čo je trochu nevýhoda.

- Reklama -

Tak či onak, rozumieme, prečo Apple k tomuto kroku pristúpilo a určite sme trochu sklamaní, že adaptér nebude aj súčasťou balenia modelu 11. Treba si ale uvedomiť, že toto je jednoducho biznis a pre Apple je takáto cesta lukratívna. Je to možno škoda, že sa to deje na úkor používateľov, na druhú stranu nám ale Apple predstavilo mimoriadne lacné služby Apple Arcade a Apple TV+, na ktorých pravdepodobne nebude výrazne zarábať. Navyše k novému hardvéru dostávate Apple TV+ na jeden rok úplne zdarma. To už stojí za zváženie. Hoci to teda nie je adaptér pre rýchle nabíjanie, je to aspoň niečo. Aj malý benefit je benefit a nám sa páči akým smerom sa firma uberá…

Navyše k novému hardvéru dostávate Apple TV+ na jeden rok úplne zdarma. To už stojí za zváženie. Hoci to teda nie je adaptér pre rýchle nabíjanie, je to aspoň niečo. Aj malý benefit je benefit a nám sa páči akým smerom sa firma uberá…

iPhone 11 Pro obsahuje v balení adaptér pre rýchlo-nabíjanie. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro obsahuje v balení adaptér pre rýchlo-nabíjanie. – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here