Štúdium na strednej alebo vysokej môže byť niekedy náročné a neustále prepisovanie poznámok či už z úst vyučujúceho, tabuľe alebo prezentácie zrejme nikoho nebaví. Vynaliezavý študent však vymyslel spôsob, ako si to zjednodušiť.

Internetová stránka Insider Paper zverejnila na svojom twitter účte krátke video, v ktorom môžete vidieť funkciu Live Text (iOS 15) v plnej paráde.

- Reklama -

Autor si sadol za svojho spolužiaka, ktorý si úplne normálnym spôsobom zapisoval poznámky do aplikácie Microsoft Word. Napriek tomu, že sedel relatívne ďaleko, kamera iPhonu dokázala zaostriť na jeho počítač a ukradnúť mu v podstate všetok text.

Užijete si to iba v zahraničí  

iOSPochopiteľne by bolo možno jednoduchšie o poznámky normálnym spôsobom požiadať, no ak študent nie je veľmi spoločenský a komunikatívny, takýmto spôsobom ich dokáže ľahko ukradnúť. Na Slovensku to má ale jeden háčik.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 (60 Hz) vs iPhone 13 Pro (120 Hz) - Rozdiel vo výdrži batérie vás šokuje!

Funkcia Live Text žiaľ u nás nie je dostupná a dokonca ju nenájdete ani v nastaveniach (keby ste ju chceli používať napríklad v anglickom jazyku).

Za normálnych okolností sa nachádza v tejto sekcii Nastavenia > Kamera > Live Text (hneď pod možnosťou „Skenovať QR kódy).

Uvidíme, kedy bude Live Text rozšírený do ďalších krajín, no ako poznáme spoločnosť Apple, môže to trvať ešte niekoľko dlhých rokov. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste túto funkciu privítali aj vy. Sme zvedaví na vaše názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -