iPhone, iPad, Mac či Apple Watch za predplatné

Začalo to softvérom a pomaly sa to pretavuje aj do hardvéru. Firmy našli efektívny spôsob, ako vyťažiť zo svojich zákazníkov viacej peňazí. Svoje produkty už nesprístupňujú na základe fixnej platby, ale na základe dlhodobého predplatného. Pôvodne sa tento trend objavoval napríklad pri aplikáciach, no dnes s ním počítajú automobilky a dokonca aj Apple.

Podľa analytikov zo spoločnosti Loup Ventures sa technologický gigant pripravuje na spustenie kombinovaného hardvérového a softvérového predplatného. Správa síce nemá pevné základy v únikoch, no opiera sa o celú radu priemyslových trendov, agregovaných dát a existujúcu infraštruktúru.

Apple je podľa Loup Ventures v poprednej pozícii aby zahájil predplatné pre hardvér a softvér all-in-one. Niečo podobné už dokonca existuje (pri iPhone), no ani zďaleka nejde o štandardný koncept predplatného. To by sa mohlo rozšíriť aj na produkty ako Mac, iPad, Apple Watch a ďalšie.

V praxi by ste spoločnosti zaplatili fixnú mesačnú čiastku a ona by vám na oplátku doručila najmodernejší hardvér, postarala sa o prípadný servis a takisto neskoršiu výmenu zariadenia (po 1/2 rokoch). Pridajme k tomu mnohé softvérové platformy (Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a ďalšie), ktorých používateľská základňa narastá a máme tu 360° balíček.

Samozrejme, Apple by ešte dlho po zahájení takéhoto predajného konceptu muselo zostať aj pri štandardnom predaji produktov.

Jasnú výhodu však v tomto prípade vidíme pre firmy a podnikateľov, ktorí by si oveľa lepšie „zmenežovali“ svoje vlastné zariadenia. Čo si o tomto systéme myslíte vy? Išli by ste do predplatného zariadení? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Brutálny koncept iPhone SE 4 ukazuje, ako má toto zariadenie vyzerať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.