Apple Vision Pro je v mnohých ohľadoch skutočne revolučným zariadením, no v základných aspektoch podľa testerov zaostáva. Jedným z hlavných problémov súpravy je jej váha. Spoločnosť Apple sa preto snaží znížiť hmotnosť zariadenia, ktoré by malo byť v budúcnosti oveľa ľahšie.

Inžinierske tímy spoločnosti Apple tvrdo pracujú na príprave Apple Vision Pro, aby vychytali všetky muchy ešte pred uvedením headsetu na trh. Hoci sa zameriavajú viac na budúce modely než na už dokončený hardvér prvej generácie, Apple sa obáva hmotnosti prvého modelu a toho, ako ho spotrebitelia ocenia.

Súčasný model váži približne jeden kilogram, čo môže byť pri používaní dosť veľký problém. Táto hmotnosť sa vraj ukázala ako príliš veľká pre niektorých používateľov a to dokonca aj na krátke použitie. Recenzenti a vývojári sa v dôsledku toho sťažujú na bolesti krku a nekomfort pri používaní.

Apple Vision Pro bude v budúcnosti ľahší

V prípade súčasného modelu Apple uvažuje o náprave vo forme remienka cez hlavu, ktorý sa objavil v predchádzajúcich správach. Hoci spoločnosť Apple nemôže s hmotnosťou súčasného modelu nič urobiť, bude sa snažiť aspoň o zavedenie lepšej podpory na hlave a efektívnejšieho uchopenia.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Okrem hmotnosti môže Apple v budúcnosti zmeniť aj dizajn, aby bol vhodnejší pre ľudí, ktorí nosia okuliare. Model prvej generácie je príliš úzky a nie je kompatibilný s okuliarmi. V dôsledku toho Apple odporúča používanie šošoviek na predpis.

Budúca generácia náhlavnej súpravy sa dočká viacerých zmien

Spoločnosť Apple sa môže rozhodnúť predávať budúce náhlavné súpravy s predinštalovanými šošovkami na predpis, aby zjednodušila používanie. Tým by sa ale náhlavná súprava stala menej užitočnou na zdieľanie s ostatnými používateľmi. Problém by naviac mohol nastať aj v prípade zmeny predpisu šošoviek.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Nakoľko prvá generácia ešte stále nie je oficiálne v predaji, na vývoj jej nástupcov má Apple pomerne veľa času. Okrem váhy zariadenia sa gigant z Cupertina chce zamerať aj na jednoduchšie napájanie, ktoré je momentálne riešené vo forme externej batérie. Cieľom spoločnosti je preto taktiež odstránenie káblov a zakomponovanie internej batérie priamo do zariadenia. Tým sa však opäť môže zvýšiť jej váha.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Mark Zuckerberg chce spolu s LG predstaviť konkurenta pre Apple Vision Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -