Určite poznáš sadu iWork, respektíve trojicu programov vyvíjanú priamo Applom, ktoré dokážu plne nahradiť napríklad taký Microsoft Office, nakoľko majú pomerne rovnaké funkcie a v mnohých ohľadoch dokonca systém od konkurenčného Microsoftu aj predbiehajú. Počas poslednej aktualizácie systémov, Apple aktualizovalo aj svoju sadu aplikácií iWork. Pozri sa akých zmien sa dočkali.

Pages

Asi najpopulárnejší zo všetkých je textový editor Pages, ktorý umožňuje vytvorenie profesionálneho dokumentu aj na obyčajnom iPhone či iPade. Hneď po zapnutí prináša pomerne široké možnosti a šablóny, vďaka ktorým sa pracuje omnoho jednoduchšie a ľudia ho proste milujú. No a akých zmien sme sa to tu dočkali? Pages dostalo celkom nové možnosti formátovania, ďalej prišli nové záložky na odkazovanie medzi jednotlivými sekciami dokumentov, možnosť použitia senzoru otlačkov prstov Touch ID pre zaheslované dokumenty či podporu pre rovnice a ďalšie.

- Reklama -

Pages - svetapple.sk

Numbers

Aplikácia Numbers je zase číselný editor. Ide o taký “Exel” od Applu a vo veľkom  ponúka rovnaké možnosti ako práve editor od Microsoftu. Apple aj tu vycítilo isté nedostatky, ktoré dnešnou aktualizáciou promptne vyriešilo, respektíve doplnilo. Tabuľkový procesor umožňuje po novom napríklad aj jednoduché pridanie súčasných a historických hodnôt akcií, rovnako ako pri Pages podporu senzoru otlačkov prstov Touch ID, nové a špeciálne “action menu”, ktoré umožňuje rýchlejší prístup k najčastejšie používaným nástrojom či úlohám. Taktiež aj nové možnosti upravovania údajov a veľa ďalšieho!

Numbers - svetapple.sk

Keynote

Poslednou appkou v zozname je Keynote, teda aplikácia, ktorá slúži na vytváranie špičkových a jednoduchých prezentácií zároveň. Ide o taký “PowePoint” od Apple. Tento však môžeš jednoducho používať aj na iPhone, pretože je tomu prispôsobený. Čo sa vylepšení týka, je tu napríklad prepracovaný “skúšobný mód, vďaka ktorému môžeš sledovať, ako tvoja prezentácia vyzerá, pokiaľ ju ešte nepúšťaš “na ostro”. Tak ako pri aplikáciach Numbers a Pages,  aj tu sme sa rovnako dočkali podpory senzora odtlačkov prstov Touch ID. Ďalej Apple obohatilo aplikáciu napríklad o nové pozadia a podobne. Pokiaľ teda rád využívaš aplikáciu Keynote, Numbers či Pages, pravdepodobne ti budú vyhovovať ešte viac. Majú na to dobré predpoklady, priniesli nové užitočné funkcie!

Keynote - svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here