Keďže milujem dizajn Apple výrobkov a rád sa pozerám na ich čisté a ladné krivky. Avšak keď si ich chcem užívať dlhšie ako po prvý pád na zem, musím ich aj patrične chrániť. Práve na to tu máme kryty a obaly, ktoré nám naše iPhony či iPady ochránia pred všetkým, čo ich môže poškodiť. Avšak ak sa chceme pozerať na dizajn, musia byť transparentné a ak už aj transparentné sú, tak sa zrazu stane toto!

Spigen

Spoločnosť Spigen je pomerne známa vo svete predovšetkým pre svoje odolné kryty, ktoré dodáva k iPhonom. Pri výbere toho správneho krytu som preto neváhal ani chvíľu keď som našiel v ponuke kryt práve od tejto spoločnosti. Po bokoch krytu sa nachádza prehľadná guma a na tú je zo zadnej strany nalepený odolný priehľadný plast. Práve vďaka týmto dielom nie je v podstate ani jedna časť iPhonu zakrytá a na jeho telo sa dá cez púzdro pozerať aj po tom, ako je na ňom nasadené. Zo začiatku to síce vyzerá super, no už po prvom mesiaci či dvoch sa začne niečo, čo určite nikto nechce.

- Reklama -
Spigen - svetapple.sk
Spigen – svetapple.sk

Na gumenej časti krytu sa začnú objavovať náznaky žltej farby. Je to však ešte celkom v poriadku, pretože si človek povie niečo ako „to je normálne“ a ďalej to nerieši. Ako však slnko svieti a UV žiarenie vplýva na pomerne neodolný materiál dlhšiu dobu, zožltne až tak, že sa na to nedá pozerať. Tvoj „Space Gray“ iPhone sa odrazu premení na „Champagne Gold“. Vyzerá to jednoducho odporne a to aj napriek tomu, že som za púzdro zaplatil pomerne dosť (okolo 20 €). Práve preto chcem upozorniť všetkých záujemcov, aby si kúpu niečoho podobného radšej rozmysleli a aby to neskôr neoľutovali.

Spigen - svetapple.sk
Spigen – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.