Spoločnosť Apple je najväčším výrobcom bezdrôtových slúchadiel na svete. Nie je to až takým veľkým prekvapením, keďže bezprostredne po predstavení prvých AirPods sa stal z tohto zariadenia obrovský hit. Dnes už máme k dispozícii viacero modelov, z ktorých najviac rezonujú „stredné“ AirPods Pro 2. generácie, ktoré boli uvedené na trh v septembri 2022. Už v januári 2023 ale prišiel konkurent JBL Tour Pro 2, ktorý ich chce z trónu zosadiť nielen dizajnom, vstavaným displejom či kvalitou zvuku ale aj cenovkou.

Toto zariadenie totiž zoženiete po kliknutí na tento odkaz od 279,9 €, vďaka čomu zaň zaplatíte zhruba o 20 € menej, ako za AirPods Pro 2. Tie sa v štandardnom predaji ponúkajú za cenu 299 €. Na druhej strane, keďže sú slúchadlá od Apple na trhu už niekoľko mesiacov, v zľave ich zoženiete už od 242,8 €, čo naopak nehrá do karát spoločnosti JBL.

Pozrime sa ale na to, čo Tour Pro 2 ponúkajú. Stále ide totiž o konkurenčnú alternatívu, ktorá prináša veľa zaujímavého a určite stojí za pozornosť aj dlhoročného používateľa zariadení od spoločnosti Apple. Niektoré funkcie vás možno prekvapia.

Dizajn a konštrukcia JBL Tour Pro 2

JBL Toour Pro 3
Zdroj: JBL

Začnime tým, ako JBL Tour Pro 2 vyzerajú. Pokiaľ sa pozrieme na krabičku, tá svojim tvarom jasne pripomína AirPods Pro 2 od spoločnosti Apple. Veľkým rozdielom sú ale farebné prevedenia „Champagne“ a „Black“, ktoré sa značne líšia od čistej bielej, ktorú používa výrobca z Cupertina.

Rovnako tak vás na nabíjacej krabičke zaujme aj prítomný dotykový displej, ktorý je pri bezdrôtových slúchadlách unikátom. JBL Tour Pro 2 sú vlastne prvým zariadením, ktoré prišlo s takouto praktickou funkciou na trh a my musíme uznať, že to minimálne po vizuálnej stránke vyzerá veľmi atraktívne.

Čo sa týka dizajnu samotných slúchadiel, tak tu sa inšpirácia tvarmi produktov od spoločnosti Apple končí. JBL Tour Pro 2 majú modernú uzatvorenú konštrukciu so štupľami, ktorá zaisťuje pohodlné používanie a stabilné zachytenie slúchadiel v ušiach. Samotné štuple sú samozrejme vymeniteľné.

JBL Tour Pro 2 sú plné užitočných funkcií 

JBL Toour Pro 3
Zdroj: JBL

Keďže chcela spoločnosť JBL so svojimi slúchadlami Tour Pro 2 konkurovať tým najlepším, musela do nich implementovať špičkové funkcie. Zariadenie je vybavené napríklad aktívnym potláčaním hluku (ANC), vďaka ktorému si užijete všetky skladby bez akýchkoľvek rušivých elementov, ktoré sa vyskytujú vo vašom okolí.

Rovnako tak obsahujú aj funkciu Ambient Sound, vďaka ktorej budete naopak lepšie počuť okolie, aj keď máte práve v ušiach štupľové slúchadlá. Ak sa s niekým budete chcieť porozprávať, nebudete ich musieť vyberať z uší, čo je veľmi praktické.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro príde v novom farebnom prevedení: Viacerým ľuďom sa zrejme páčiť nebude
Loopi banner reklama
REKLAMA

Pri AirPods Pro 1 / 2 sa táto technológia nazýva „Transparentný Posluch“. Zariadenie je tiež vybavené podporou pre hlasových asistentov a ďalšími praktickými funkciami, ktoré môžete ovládať cez jeho displej.

Výdrž batérie prekonáva aj AirPods Pro 2

JBL Tour Pro 2 excelujú aj v oblasti výdrže batérie. Apple v tomto smere sľubuje pri svojich AirPods Pro 2 cca 24 hodín na jedno nabitie v rámci puzdra a 6 hodín na jedno nabitie v rámci samotných slúchadiel.

Jeho konkurent však zvláda až 40 hodín na jedno nabitie v rámci puzdra a približne 10 hodín na jedno nabitie, pokiaľ sa zameriame na samotné slúchadlá.

Samozrejme, samotnú výdrž môže v oboch prípadoch ovplyvniť spôsob používania či aktivácia / deaktivácia režimu ANC. Aj tak je ale asi jasné, že JBL v tomto smere zvládnu viac.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Slúchadlá Tour Pro 2 sú tiež vybavené rýchlym nabíjaním, vďaka čomu získate hodinu prehrávania skladieb už za 10 minút v krabičke. A to v „rizikových“ situáciách veľmi radi oceníte.

JBL Tour Pro 2 sa chvália vynikajúcou kvalitou zvuku

Pokiaľ si potrpíte na kvalitnom prehrávaní skladieb, v prípade JBL Tour Pro 2 neurobíte krok vedľa. O vernú reprodukciu zvuku sa starajú dva 10 mm meniče. Pochopiteľne, povedať, či hrajú JBL Tour Pro 2 lepšie ako AirPods Pro 2 je veľmi ťažké a hlavne trochu subjektívne.

Na druhej strane, odborné recenzie potvrdzujú, že ide o veľmi kvalitný produkt a jeho obrovským benefitom je možnosť ľahkého nastavovania zvuku priamo cez nabíjacie puzdro.

Vôbec teda nebudete musieť otvárať mobilnú aplikáciu, keď si napríklad budete chcieť zvýšiť basy alebo znížiť výšky.

Kúpiť či nekúpiť JBL Tour Pro 2? 

JBL Tour Pro 2
Zdroj: JBL

Odpoveď na túto otázku si musí zodpovedať každý sám. JBL Tour Pro 2 sú mimoriadne zaujímavý produkt, ktorý je po technologickej stránke možno aj prepracovanejší, ako AirPods Pro 2 od Apple.

Na jednej strane pri ňom môžete zabudnúť na špičkovú kompatibilitu, ktorú vám ponúkajú produkty z „jablkovej“ platformy, no na strane druhej majú tieto slúchadlá aj displej či oveľa lepšiu výdrž batérie.

Navyše, keď si porovnáme uvádzacie ceny, u autorizovaných predajcov ich zoženiete o málo lacnejšie. Pokiaľ vás teda JBL Tour Pro 2 zaujali, najlepšie ponuky na ich nákup nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Ak už máte s JBL Tour Pro 2 osobnú skúsenosť, napíšte nám ju do komentára. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú v zľave za extrémne výhodnú cenu dostupné pre každého
Môže ťa zaujímať
- Reklama -