Spoločnosť Foxconn, ktorá patrí medzi najväčších dodávateľov Apple plánuje výstavbu nových závodov so zameraním na produkciu elektrických automobilov. Uvedené továrne sa budú nachádzať v USA a Thajsku a do prevádzky vstúpia pravdepodobne už v roku 2023 – informuje Nikkei Asia.

Najväčší svetový výrobca elektroniky a elektronických komponentov vo štvrtok uviedol, že usiluje o zachytenie rastúcej popularity elektromobilov, pričom si chce vykompenzovať možné straty do budúcnosti, ktoré budú súvisieť so spomaľujúcim sa priemyslom mobilných zariadení.

Pôvodne sa špekulovalo, že továreň bude sídliť v Mexiku, no Foxconn teraz rokuje s tromi štátmi v Severnej Amerike o vybudovaní prvého závodu. Patrí medzi ne aj Wisconsin, kde Foxconn už v roku 2017 prisľúbil investíciu vo výške 10 miliárd dolárov. Týmto spôsobom by mohol svoje slovo dodržať.

Bude sa tu vyrábať Apple Car? 

Nakoľko je spoločnosť Foxconn najväčší výrobca iPhonu na svete, fanúšikov spoločnosti Apple automaticky napadla spojitosť, či sa zároveň nestane aj jedným z výrobcov očakávaného elektromobilu Apple Car.

Prečítajte si tiež  Tím projektu Apple Car odcestoval do Južnej Kórei. Dôvodom sú partnerstvá s dodávateľmi

Odpoveď na túto otázku je samozrejme nejasná, no podľa oficiálnych vyhlásení bude prvá továreň slúžiť na výrobu vozidiel od spoločnosti Fisker.

Dodávateľ ale nevylučuje, že o niečo neskôr bude rozširovať závody aj o ďalšie haly či výrobné linky, z ktorých už budú schádzať vozidlá od ďalších firiem, takže teoreticky aj od Apple.

Možno, že vás v tejto chvíli napadne súvislosť s nedávnou informáciou, v ktorej sa tvrdilo, že Apple chce používať výhradne batérie, ktoré budú vyrobené v USA. V tomto bode ale doplníme, že samotný Foxconn batérie nevyrába, no zaoberá sa skôr montovaním jednotlivých komponentov dokopy. Ak s ním Apple uzatvorí kontrakt, s batériami to nebude mať nič spoločné.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -