Južná Kórea evidentne predstavuje pre spoločnosť Apple veľmi strategickú krajinu s obrovským množstvom potencionálnych partnerov, ktorí jej môžu pomôcť na ceste k predstaveniu prvého vozidla Apple Car. Len nedávno sa na jej území uskutočnili rokovania, ktorých sa zúčastnilo viacero významných výrobcov komponentov pre EV (elektromobil).

Ako uviedol denník The Korea Times vo svojej poslednej správe, niekoľko predstaviteľov spoločnosti Apple navštívilo krajinu za cieľom diskusie so spoločnosťami LG, SK Group a Hanwha. Všetky rozhovory však zatiaľ prebiehali iba v počiatočných fázach.

- Reklama -

Taktiež sa objavili informácie, že Apple absolvoval aj „pokročilé“ stretnutia so spoločnosťou SK Innovation, ktorá je plnohodnotným členom skupiny SK Group a spolu s LG Electronics vyrába batérie pre viacero elektromobilov.

Novinári samozrejme konfrontovali aj jednotlivé firmy, no tie vo svojich vyjadreniach uviedli len nasledovné: Je ťažké potvrdiť, či k takýmto stretnutiam došlo. Nič to ale neznamená, nakoľko podobné diskusie prebiehajú v rámci prísneho utajenia na základe požiadavky spoločnosti Apple.

Apple Car ako čiastočne Juhokórejský produkt? 

Z uvedeného vyplýva, že spoločnosť Apple sa skutočne pozerá na Južnú Kóreu, ako na strategický trh, ktorý jej môže pomôcť vo vývoji a výrobe prvého elektrického a plne autonómneho vozidla. Rokovania ale prebiehajú napríklad aj na území Číny, Japonska či USA. Stále teda nie je jasné, ako to s Apple Car vlastne bude.

V Cupertine sa vraj prikláňajú k použitiu novších, železo-fosfátových (LFP) batérií kvôli vyššej bezpečnosti prevádzky. V praxi sú menej náchylné na prehriatie a taktiež majú nižšiu výrobnú cenu než tradičné lítium-iónové články.

Prečítajte si tiež  Z 0-100 pod 3,5 sekundy a 260km/h rýchlosť. Takýto má byť Apple Car

Zaujímavé ale je, že Juhokórejskí výrobcovia sa momentálne nezameraivajú na LFP, zatiaľ čo v Číne produkcia takýchto batérií predstavuje asi 47 %. To môže ešte zamiešať karty. Na druhej strane, predstavenie projektu Apple Car je stále vzdialené na niekoľko rokov dopredu. Do tej doby sa môže v technologickom priemysle veľa zmeniť.

Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že sa Applu podarí predstaviť vlastné auto.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.