Nie je to ešte ani mesiac od udalosti, kedy Jony Ive oznámil, že končí v spoločnosti Apple a na nových produktoch sa bude podieľať vrámci svojej novej externej firmy. Vedeli sme, že sa bude volať “Love From”. Dnes Jony Ive získal patent na svoju značku, “LoveFrom Jony”.

Jony Ive získal patent na svoju značku “LoveFrom Jony”

Jony Ive patrí medzi najuznávanejších dizajnérov čo sa spotrebnej elektroniky týka. Jeho rukami prešli desiatky, ak nie stovky Apple zariadení, ktoré boli predstavené v rokoch 1992 až 2019. Jony patril medzi popredných pracovníkov spoločnosti. Mal ako jeden z mála mimoriadne dobrý vzťah s revolucionárom Stevom Jobsom a aj vďaka nemu a jeho dizajnu počítačov z prelomu milénia chytila firma druhý dych a vyhrabala sa zo skoro istého bankrotu až na vrchol.

- Reklama -

Každý príbeh má ale svoj koniec a po odchode Steva Jobsa z firmy sám zvažoval, že s pozíciou dizajnéra v jednej z najznámejších firiem sveta skončí. Už v roku 2014 sa o jeho odchode hovorilo pomerne nahlas. Stáli za tým rôzne nezrovnalosti s predstavenstvom spoločnosti. Nakoniec sa však situácia upokojila a Jony pracoval naďalej.

Jony Ive stál Apple minimálne 9 miliárd dolárov. Toto je veru drahý odchod. - svetapple.sk
Jony Ive stál Apple minimálne 9 miliárd dolárov. Toto je veru drahý odchod. – svetapple.sk

Získal pozíciu šéfa dizajnu a začal vytvárať svoj vlastný dizajnérsky tím. Na tom pracoval prakticky až do svojho odchodu. Sám povedal, že je veľmi spokojný s tým, akých perfektných ľudí Apple má. Netreba sa tomu čudovať. Práve Jony ich veľa naučil. Dnes je však s Jonym ako zamestnancom koniec. Neznamená to ale, že už nebude pracovať pre Apple. Predsa len aj on sám má obrovský podieľ na úspechu firmy a zásluhy si bude chcieť pripisovať aj naďalej.

O patent požiadal len pred týždňom

Svoju prácu neberie ako prácu či zábavu. Berie ju ako celoživotné poslanie. Nová firma, v ktorej bude pôsobiť a bude spolupracovať so spoločnosťou sa už risuje. Dnes získal patentovú známku na názov “LoveFrom Jony”. Je to jeden z prvých verejných krokov, ktoré je nutné urobiť k založeniu firmy.

No a hoci Jony svoj odchod dlho zvažoval a verejne ho oznámil koncom minulého mesiaca, oficiálne o patent na názov firmy požiadal až 18. júla. Teda len 6 dní dozadu. Zatiaľ nie je jasné, či sa firma bude volať “LoveFrom” alebo “LoveFrom Jony” avšak vieme, že ju Jony Ive bude propagovať predovšetkým svojim menom a svojou tvárou. Uvidíme aké budú ďalšie kroky a aké budú prvé produkty. Nikto verejne nevie povedať, čomu konkrétne sa chce Jony venovať. Uvidíme….

Jony Ive stál Apple minimálne 9 miliárd dolárov. Toto je veru drahý odchod. - svetapple.sk
Jony Ive získal patent na svoju značku “LoveFrom Jony”. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here