Apple CarPlay sa po prvýkrát objavil ešte v roku 2014 a od tej doby začína byť štandardnou alebo príplatkovou výbavou takmer každého nového vozidla.

Pokiaľ vás nebaví častokrát komplikovaný infotainment od výrobcu, jednoducho si ho prepnete na oveľa prívetivejšie riešenie od Apple, ktoré už viete používať, lebo ste zvyknutí na iPhone alebo iPad. A ľudia to milujú…

Jediná výhrada voči Apple CarPlay, ktorú majú niektorí používatelia je tá, že systém musí byť kompatibilný s obrovským množstvom vozidiel a palubných systémov a tak je v určitých veciach obmedzený.

Predstavte si však, že by bol integrovaný do viacerých ovládacích prvkov (ako napríklad panel klimatizácie) a to omnoho „hlbším“ spôsobom ako v súčasnosti.

Instagram BannerTakúto víziu nám teraz predviedol youtube kanál Tech Blood a my musíme uznať, že to vyzerá bez preháňania výborne.

CarPlay Pro 

CarPlay „Pro“ sa vyskytuje napríklad aj v paneli klimatizácie alebo v prepracovanom Touch Pade s dotykovým displejom.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazili do Apple CarPlay spolu s iOS 15

Taktiež má jemne pozmenené používateľské rozhranie a celkový dizajn pôsobí modernejším spôsobom. To však môže byť aj náš subjektívny pocit.

Pozrite si video pod týmto odstavcom a napíšte nám do komentára ako na vás vplýva tento nápad. Chceli by ste, aby sa CarPlay integroval aj v iných prvkoch vozidla než v len jeho palubnej obrazovke? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

https://youtu.be/HEz6exKBy8c

Môže ťa zaujímať
- Reklama -