So slúchadlami AirPods a AirPods Pro sa v poslednej dobe doslova roztrhlo vrece. Vznikol ošiaľ, pri ktorom ich musí mať snáď úplne každý. Ani sa tomu nečudujeme, v oboch prípadoch ide o nákazlivé zariadenia. Pokiaľ si ich chcete kúpiť, mali by ste sa poponáhľať. Môže sa stať, že už dlho nebudú!

Koronavírus môže ohroziť výrobu AirPods Pro!

Apple má veľmi príjemné problémy v nepríjemnej situácii. Ľudia majú neustále záujem o nákup slúchadiel AirPods, no napriek tomu sa môže stať, že tento produkt je označený ako nedostupný.

V Číne ho doslova nestíhajú vyrábať. Navyše po prepuknutí koronavírusu, ktorý si ku dnešnému dňu vyžiadal viac ako 600 obetí a vyše 31 000 nakazených ľudí vznikla veľká komplikácia. Továrne v Číne sú zatvorené do 9. februára a niektoré ešte dlhšie. No a to je práve ten problém.

Návod: Ako pripojiť AirPods k iPhonu a Androidu.
Koronavírus môže ohroziť výrobu AirPods Pro!

Samotná výroba AirPods by mala byť bez problémov spustená už na budúci týždeň. O produkciu sa starajú spoločnosti Luxshare-ICT, Goertek a Inventec. Je ale reálne, že hoci všetci pracovníci nastúpia do práce, nebudú mať s čím pracovať. Vyššie vymenované firmy v podstate len skladajú komponenty od veľkého množstva menších dodávateľov. Ak vypadne niektorí z nich, Apple má obrovský problém.

Výrobcovia by mali mať naskladaného toľko materiálu a komponentov aby im vydržal na 2 týždne produkcie bez prerušenia. Čo sa ale bude diať po tom je momentálne otázne. Pokiaľ kvôli koronavírusu nezačnú menší dodávatelia vyrábať a poskytovať materiál, Apple môže zažiť z globálneho hľadiska veľmi nepríjemnú situáciu.

Pôjde o celosvetový výpadok jedného z najdôležitejších produktov vrámci príslušenstva, ktoré má Apple momentálne v ponuke. Záujem oň stále rastie. Uvidíme teda, ako sa napokon bude celá táto situácia vyvíjať. Dúfame, že výroba sa obnoví čo najskôr. Všetko samozrejme ale až potom, keď bude situácia natoľko stabilná a bezpečná aby to bolo vôbec možné. Plánujete nákup AirPods v blízkej budúcnosti?

Koronavírus môže ohroziť výrobu AirPods Pro!
Koronavírus môže ohroziť výrobu AirPods Pro!
Prečítajte si tiež  Vlastníte iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max? Dajte si pozor na tento nebezpečný problém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.