Nikto učený z neba nespadol. Denne nám do redakcie chodia najrôznejšie otázky rôzneho charakteru, na ktoré je zvyčajne veľmi jednoduchá odpoveď. Dnes sa pozrieme na to, ako si môžete spárovať AirPods s vašim iPhonom alebo Android zariadením. Poďme na to.

Apple AirPods ako najpopulárnejšie bezdrôtové slúchadlá súčasnosti

AirPods sa na trhu rozbiehali trochu dlhšie. Dnes už ale ide o etablovaný produkt, ktorého predaje rastú raketovým tempom. Podobný trend zaznamenáva Apple aj pri hodinkách Apple Watch.

Späť však k bezdrôtovým slúchadlám. Toto zariadenie bolo predstavené ešte v roku 2016, keď Apple z iPhonu 7 po prvý krát odstránilo Jack. Najprv na riešenie za 150$ ľudia nadávali ale teraz si ho veľmi pochvaľujú.

Záujem bol ostatne za posledné mesiace taký veľký, že firma musela predstaviť aj lepšiu verziu, AirPods Pro, ktoré sú ešte drahšie avšak obsahujú šikovné technológie ako napríklad aktívnu redukciu šumu, lepšie audio a podobne.

Ak ste si zakúpili niektorý z týchto modelov AirPods, je veľmi pravdepodobné, že ste prišli na to ako ich spárovať s iPhonom. Čo však, keď ich chcete spárovať s Androidom alebo iným Bluetooth zariadením? Všetko sa dá, prečítajte si pár riadkov nižšie.

AirPods Pro. Super produkt ale zatiaľ ma nepresvedčil.
Návod: Ako pripojiť AirPods k iPhonu a Androidu. – svetapple.sk

Návod: Ako pripojiť AirPods k iPhonu

Zo začiatku si ešte napíšeme ako spárovať AirPods s iPhonom. Je to síce veľmi jednoduché ale niektorým používateľom to napriek tomu nejde. Toto je teda presný postup od Apple:

  • Otvorte viečko slúchadiel AirPods a položte ich vedľa iPhonu (alebo iného Apple zariadenia).
  • Na vašom iOS zariadení (alebo iPadOS či MacOS) sa objaví okno, ktoré vás vyzýva k tomu, aby ste AirPods pripojili. Kliknite teda na tlačidlo „pripojiť“.
  • Následne sa zobrazí už iba informácia o tom, v akom stave je baterka jednotlivých slúchadiel a tiež nabíjacieho púzdra. V tomto štádiu stačí kliknúť na tlačidlo „hotovo“

Návod: Ako pripojiť AirPods k iPhonu

Veľa ľudí si myslí, že AirPods nejde pripojiť k Android zariadeniu, pretože sa jedná o produkt z dielne Apple. To ale vôbec nie je pravda a párovanie je aj v tomto prípade veľmi jednoduché:

  • Otvorte na vašom Andorid (alebo napríklad Windows) zariadení Nastavenia a vyberte sekciu Bluetooth.
  • Teraz vezmite AirPods a otvorte ich viečko tak aby bolo vidno samotné slúchadlá.
  • Na nabíjacom púzdre sa zozadu nachádza tlačidlo, ktoré stlačte a podržte (kým nezačne svietiť stavová ikonka na bielo).
  • Na Android smartfóne by sa vám medzi Bluetooth zariadeniami mali objaviť aj vaše AirPods.
  • Kliknite na ne a spárujte ich.
  • Hotovo!
Prečítajte si tiež  Xiaomi Mi Smart Doorbell 3 inteligentný zvonček s kamerou kúpite po zľave za super cenu
https://youtu.be/JIhEgcypQQg
Návod: Ako pripojiť AirPods k iPhonu a Androidu.
Návod: Ako pripojiť AirPods k iPhonu a Androidu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.