Spoločnosť Apple bola založená pred 44. rokmi. Je teda logické, že na trh priniesla obrovské množstvo produktov, ktoré ani nepoznáme. Jedným z nich sú aj legendárne tenisky, ktoré sa po prvý krát objavili na začiatku deväťdesiatych rokov. Firma na nich spolupracovala s Adidasom.

Kúpte si Apple tenisky. Vznikli v spolupráci s Adidas.

Pokiaľ ste sa niekedy zaujímali o spoločnosť Apple, tak asi viete, že začiatkom 90-tých rokov to nemala práve ľahké. Steve Jobs nebol prítomný a Cupertinsky počítačový gigant stratil ducha.

Kompetentní sa teda rozhodli nejakým spôsobom oživiť predaj a tak chceli na trh priniesť tenisky s nahryznutým „dúhovým“ logom. Oslovili preto firmu Adidas, ktorá sa v brandži pohybovala roky a vytvorili spolu veľmi štýlové biele „sneakers“.

apple tenisky
Tenisky sú v dobrom stave – svetapple.sk

Žiaľ veľa dokumentov z tej doby zachovaných nebolo a tak o tomto produkte skoro nič nevieme. Hovorí sa ale, že ho malo Apple v pláne predávať. Od týchto plánov ako technologická (nie módna) spoločnosť neskôr upustila a vyrobené kusy tenisiek darovala svojim zamestnancom.

Dodnes nie sú známe presné čísla toho, koľko mohlo byť tenisiek vyrobených. Vzhľadom ale na to, že ubehlo skoro 30 rokov od chvíle, kedy vznikli, môžeme očakávať, že väčšina z nich je už minulosťou a tie, ktoré sa zachovali majú dnes obrovskú hodnotu.

apple tenisky
Kúpte si Apple tenisky. Vznikli v spolupráci s Adidas.

Presvedčiť sa o tom budeme môcť koniec koncov aj sami už od 3. do 24. marca, kedy sa objavia v internetovom aukčnom dome. Viac podrobnosti si môžete prečítať priamo na stránkach aukcie. Konkrétne odhady, za akú cenu by sa mohli tieto tenisky predať nepoznáme. Taktiež nevieme, aká bude minimálna cena. Aukčný dom to ešte nezverejnil.

Tak či onak sa môžeme pozrieť do minulosti. Tento produkt sa objavil v aukcii aj v roku 2016. Odborníci tipovali, že sa tenisky predajú za sumu minimálne 30 000$. To sa však nestalo a produkt nakoniec takúto hodnotu nedosiahol (presné číslo sme sa žiaľ nedozvedeli).

Ako to teda dopadne je momentálne otázne. V tomto prípade ide o tenisky vo veľmi dobrom stave a tak je tu šanca, že sa predajú za tisíce dolárov. Výsledok ale uvidíme až 24. marca 2020. Dovtedy môžeme situáciu maximálne monitorovať… Chceli by ste ich nosiť?

Kúpte si Apple tenisky. Vznikli v spolupráci s Adidas.
Kúpte si Apple tenisky. Vznikli v spolupráci s Adidas.
Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú práve teraz v zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.