Takáto ponuka sa len tak často nevidí. Pokiaľ vás fascinuje spoločnosť Apple a chceli by ste vlastniť niečo, na čom sa vlastnou rukou podpísal jej zakladateľ a vizionár Steve Jobs, teraz máte šancu. Môže vás to však stáť niekoľko desiatok tisíc dolárov.

Kúpte si časopis Fortune, ktorý podpísal Steve Jobs.

Už tento týždeň pôjde do dražby výtlačok časopisu Fortune, na ktorom sa nachádza podpis Steva Jobsa. Pochádza ešte z roku 1989. Vyvolávacia cena začína na úrovni 11 000$, ku ktorej môže prakticky ktokoľvek prihadzovať. Predmety, na ktoré sa podpísal zakladateľ spoločnosti Apple majú vysokú hodnotu, nakoľko ich je len veľmi málo.

Inými slovami, vo finále sa môže táto dražba zastaviť až na úrovni niekoľkých desiatkach tisícov dolárov. Len tak pre zaujímavosť, minulý rok sa podarilo vydražiť podpísanú kazetu za sumu 84 000$. Plagát od spoločnosti Pixar (taktiež s podpisom) mal konečnú hodnotu 31 000$. V prípade časopisu Fortune očakávame podobné čiastky.

Samotný výtlačok pochádza ešte z čias, kedy Steve pracoval na svojej druhej počítačovej spoločnosti s názvom NeXT. Dlhodobo ho vlastnil bývalý vodič vizionára.

K samotnému podpisu sa viaže zaujímavý príbeh. Keď Terry (vodič) požiadal Jobsa o podpis, ten mu vyhovel. Následne však kontaktoval spoločnosť prevádzkujúcu limuzíny, kde sa sťažoval na šoférovo správanie.

Tak či onak, tento cenný „kúsok papiera“ stále existuje a dnes má obrovskú historickú hodnotu. Predávaný je aj s certifikátom JSA, ktorý potvrdzuje jeho pravosť. Idete do toho? Viac o dražbe nájdete na týchto stránkach.

zdroj

Prečítajte si tiež  Do dražby mieri funkčný počítač Apple 1. Cena môže byť aj 450 000 $!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.