Len nedávno sme vás informovali o tom, že Apple Pay má v dnešných dňoch oveľa väčší význam, ako kedykoľvek inokedy. Jedným z dôvodov boli aj limity pri platení kartou, kedy sa dalo bezkontaktne zaplatiť „len“ pri nákupoch do 20€. To je však od dnešného dňa (22. apríl) minulosťou. Na Slovensku sa zvýšil limit na 50€!

Bezkontaktné platby do výšky 50€

Bezpečnosť na prvom mieste. Aj to je dôvod, prečo boli bezkontaktné platby kartou povolené „len“ do výšky 20€. Teraz tu však máme oveľa väčší problém, ktorý ľudí „straší“ po celom svete, nielen na Slovnesku. Koronavírus sa môže prenášať aj na rôznych materiáloch a to by sme nemali podceňovať ani pri nakupovaní. Nikdy neviete, kto sa klávesnice na terminále dotýkal pred vami.

Ideálnym spôsobom, ako sa riziku vyhnúť je aj naďalej bezkontaktná platba vašim mobilom. Jednoducho vezmete do ruky iPhone, identifikujete sa prostredníctvom Face ID, Touch ID alebo kódu a zaplatíte toľko, koľko potrebujete. Niekedy však môže aj takéto platenie zlyhať a na rad sa dostáva karta. Kým za 20€ ste si doteraz veľký nákup neurobili, za 50€ by vám to už na 3 dni mohlo stačiť. Stále nebude potrebné zadávať PIN kód.

No a ak sa pýtate, prečo je lepšie robiť veľké nákupy ako tie malé, odpoveď je úplne jednoduchá. Čím menej chodíme do obchodov, kde sa pohybuje „kde kto“, tým menšiemu riziku z nákazy sa automaticky vystavujeme.

Ako sme už viackrát spomenuli, vždy uprednostňujte radšej Apple Pay ako kartu. Sami sme s ním uhrádzali sumy cez tisíc eur takže vás tu teoreticky nič nezastaví (len vaša banka). Ak však niečo správne nefunguje, použite ako druhú možnosť vašu kartu. Ak sa vám dá, hotovosti sa v týchto mesiacoch úplne vyhnite…

Limit pre bezkontaktné platby na Slovensku sa zvýšil z 20€ na 50€!
Limit pre bezkontaktné platby sa na Slovensku zvýšil z 20€ na 50€!
Prečítajte si tiež  iPhone 15 bude mať obrovskú výhodu oproti súčasným modelom. Týka sa portu USB-C
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.