Počas tohto týždňa sme sa dočkali významnej aktualizácie iOS 14.5, watchOS 7.4 či macOS Big Sur 11.3. Ako sa však ukazuje, týmito novinkami to zďaleka nekončí. Pred pár hodinami svet obletela správa, že technologický gigant vydal aktualizáciu bezdrôtových slúchadiel AirPods 2. generácie a AirPods Pro.

V skutočnosti sa jedná len o malý a pomerne jednoduchý firmvér, ktorý je označený kódom 3E751. V praxi nahrádza predošlú verziu 3A283, o ktorej sme písali ešte v septembri minulého roka. Žiaľ, ako už býva zvykom, Apple sa ku tomuto vylepšeniu nijako špeciálne nevyjadrila.

- Reklama -

Novinky sú zahalené rúškom tajomstva

Prakticky nikdy nedostávame informácie o tom, čo nový firmvér prináša pre používateľa. Vo všeobecnosti by však malo ísť o opravy chýb a zlepšenie reakcií či už počas ovládania alebo bezdrôtového pripájania k iPhonu a ďalším zariadeniam.

Na záver je nutné uviesť, že v prípade AirPods 2. generácie a AirPods Pro neexistuje žiaden konkrétny postup, ako vyvolať aktualizáciu manuálne. Zariadenie si ju stiahne a nainštaluje úplne samostatne vtedy, keď je pripojené ku vášmu iOS zariadeniu a keď to skrátka uzná za vhodné.

Ak si chcete skontrolovať firmvér vo vašich AirPods, urobíte to nasledujúcim postupom:

  • Pripojte svoje AirPods alebo AirPods Pro ku iPhonu
  • Otvorte si aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte položku Všeobecné
  • Kliknite na Informácie
  • Pokračujte na AirPods a tu sa už objaví aktuálna verzia firmvéru

Pokiaľ sa vám medzičasom update nainštaloval, napíšte nám do komentára, či ste postrehli nejaké zmeny vo fungovaní alebo reakciách bezdrôtových slúchadiel.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.