Mark Zuckerberg patrí medzi najúspešnejších podnikateľov tejto doby. Áno, práve on je človekom, ktorý stojí za najväčšou sociálnou sieťou na svete. Facebook je jednoducho niečim, čo sa stalo súčasťou našich životov a používa ho asi úplne každý, kto má prístup k internetu a komunikuje zo svetom. Najnovšie Mark pridal na Facebook jednu fotografiu, ktorou nám ukázal, že jeho dôvera voči Apple a bezpečnosti možno nie je úplne na najvyššej úrovni. Myslíš, že Mark Zuckerberg neverí Applu?

Kto je Mark Zuckerberg?

Je to jeden z najúspešnejších podnikateľov súčasnosti a to má len okolo „tridsiatky“. Tento mladý podnikateľ stojí za sociálnou sieťou Facebook, na ktorej si určite aj ty a cez ktorú si sa možno preklikal aj k tomuto článku. Zuckerberg je osoba, ktorá dbá aj na bezpečnosť a ochranu súkromia či osobných údajov. Povedzme si na rovinu, Facebook je miesto, kde sa dajú ľudia aj veľmi nepríjemne zneužiť či oklamať. No a keďže nikto v spoločnosti nechce, aby sa to stávalo, musia voči tomu bojovať a vynakladať veľké bezpečnostné opatrenia.

- Reklama -

Facebook

Každým rokom sa teda na bezpečnosť a ochranu osobných údajov míňajú milióny dolárov a to len preto, aby sme Facebook používali v absolútnej pohode. Hoci zaň neplatíme nič, spoločnosti sa to vráti veľmi rýchlo vďaka inzercií. Sociálna sieť zarába ako jeden veľký reklamný priestor, kde inzerenti dávajú do popredia svoje ponuky, weby, obchody či iné príspevky.

Tak, ako každý správny podnikateľ, je aj Mark používateľom Apple produktov. Zrejme mu vyhovuje najmä to, že majú fantastický výkon, nádherný dizajn, no a hlavne dokonalé používateľské rozhranie, aj pre to ho miluje veľa slávnych osobností. Zuckerberg nie je výnimkou, ale ako sa ukazuje, bezpečnosti Applu asi úplne nedôveruje a potvrdil to na najnovšej fotografií, ktorú zavesil na Facebook.

Zuckerberg - svetapple.sk
Mark Zuckerberg neverí Applu? – svetapple.sk

Mark Zuckerberg neverí Applu?

Prvé, čo na fotografiách uvidíš je Zuckerbergov úsmev držiaci veľké „instagramové okienko“, na ktorom môžeme vidieť 500M lajkov. Zuckerberg tým chcel poukázať na počet lajkov, ktoré používatelia na instagrame odovzdajú za jediný mesiac. Číslo je samozrejme neuveriteľné a gratulujeme k tomuto úspechu, zároveň ale odkryl aj svoj MacBook Pro 15″ s retina displejom, ktorý má prelepenú webkameru a tiež mikrofón pomocou lepiacej pásky.

Takéto riešenia sú pomerne zastaralé, ale kedysi bola veľká iniciatíva o prelepenie web kamery kvôli tomu, aby sa na teba nepozeral v tvojom súkromí nejaký neželaný návštevník z druhej strany sveta bez toho, aby si o tom vôbec vedel. Pri Windows počítačoch to pochopíme ale pri Macu? Pri počítači s takmer najdokonalejším operačným systémom na svete? No hold, nech je bezpečný akokoľvek, zrejme nie je bezpečný natoľko, aby to vyhovovalo Zuckerbergovi.

Bezpečnosť Tima Cooka

Ten sa o svoju ochranu skutočne stará a dáva si pozor aj na svoje súkromie. Okolo jeho domu totižto každý deň chodí až 16 ochrankárov, ktorí ho vyšli za rok 2015 na 5 miliónov dolárov. Niekto by si mohol povedať, že je to úplne normálne, ale pravda to celkom nie je. Samotné Apple zaplatilo za ochranu svojho CEO Tima Cooka za rok 2015 len niečo okolo 209 000 dolárov. Tiež pochybujeme o tom, že Cook chodí s prelepenou webkamerou na svojom MacBooku, ale jeden nikdy nevie!

Tim Cook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.