Apple sa zameriava na Indiu

Aktivity spoločnosti Apple na území Indie sledujeme už nejaký ten čas. Dôvodom nie je iba lacná pracovná sila a výhodné podmienky ale tak isto aj prísne dovozné clá, vzťahujúce sa na produkty zo zahraničia. Technologickému gigantovi sa oveľa viac oplatí vyrábať priamo v Indii, než sem voziť z Číny alebo Vietnamu. No a presne to sa pokúsi využiť vo svoj prospech.

Analytici zo spoločnosti Nikkei Asia vydali rozsiahlu správu pre investorov, v ktorej uvádzajú, že Apple bude výrazne diverzifikovať výrobu práve v tejto krajine. Okrem iPhonov (ktoré sa tu vyrábajú už dnes) by mali pribudnúť aj iPady a neskôr dokonca počítače Mac či ďalšie príslušenstvo.

- Reklama -

Prvé tablety začnú schádzať z výrobných liniek už v polovici roka 2021 a bude to vôbec po prvýkrát, čo sa v takomto množstve začnú produkovať mimo Čínu. V priebehu Q1 2021 má v niektorých továrňach nastúpiť aj produkcia najnovšieho iPhonu 12, čím by sa mohli zlepšiť globálne dodávky.

V neskoršom období máme očakávať indické Macy a ďalšie príslušenstvo. Apple ale v tejto chváli rozšírilo výrobu HomePodu mini do Vietnamu (odkiaľ dnes pochádzajú napríklad AirPods Pro) a výrobu Macu mini do Malajzie. Jednotlivé kroky teda prichádzajú postupne.

Apple vďaka taktickým „ťahom“ vyprodukuje väčšie množstvo zariadení a tak isto ho nemusia trápiť politické nezhody a obchodná vojna (napríklad) medzi Čínou a USA. Samozrejme, kvalita výroby zostane zachovaná.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.