Spoločnosť Meta, ktorá je významným hráčom na poli virtuálnej reality (VR), sa údajne chystá využiť očakávané uvedenie headsetu Vision Pro od spoločnosti Apple vo svoj prospech. Nedávny článok denníka The Wall Street Journal, ktorý vychádza z informácií od zdrojov blízkych tejto záležitosti naznačuje, že spoločnosť Meta považuje debut Vision Pro za potenciálnu príležitosť na oživenie svojej iniciatívy v oblasti metaverse.

Hodnota investícii do tohto odvetvia predstavuje zhruba 50 miliárd dolárov, no ľudia si ho napriek tomu zatiaľ neobľúbili. To by sa mohlo zmeniť. Vyššie postavené osoby v spoločnosti Meta, vrátane jej generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga, sú zrejme povzbudené vyhliadkami na vstup spoločnosti Apple na trh s náhlavnými súpravami.

Vo firme vraj prevláda názor, že táto novinka nielenže dodá dôveryhodnosť ich existujúcim snahám v oblasti VR, ale tiež môže k tejto technológii prilákať širšiu spotrebiteľskú základňu.

Zdá sa, že stratégia spoločnosti Meta sa zameriava na to, aby jej náhlavná súprava Quest a softvérový ekosystém začali predstavovať významného konkurenta pre Apple Vision Pro a operačný systém VisionOS.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Meta sa snaží vytvoriť si podobnú pozíciu, ako pred rokmi Android od spoločnosti Google v oblasti smartfónov. Podľa správy sa očakáva, že konkurencia bude v tomto odvetví do veľkej miery závisieť od vývojárov softvéru.

Práve ich aplikácie môžu presvedčiť potencionálnych spotrebiteľov, aby si VR /AR Headset kúpili a vyskúšali ho v praxi.

Meta sa začína „opičiť“ po Apple 

Mark Zuckerberg Meta
Zdroj: Meta

Zo správy tiež vyplýva, že spoločnosť Meta sa údajne viac zameriava na zmiešanú realitu. Presne takýmto spôsobom funguje aj Vision Pro, hoc sa headset ešte ani nedostal medzi prvých zákazníkov.

Tento prístup spája virtuálne prvky so skutočným prostredím používateľa nasnímaného kamerami, čo znamená odklon od predchádzajúceho dôrazu spoločnosti Meta výlučne na koncept metaverse – myšlienku plne virtuálneho sveta na prácu a zábavu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.