Ming-Chi Kuo a Apple Car

Azda najznámejší „Apple analytik“ Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) zverejnil rozsiahlu správu, venujúcu sa vozidlu Apple Car. Aj keď predošlé informácie zdieľali renomované média, Kuo je opatrný. Neznamená to, že Apple svoje vozidlo nechystá, no na trh môže prísť oveľa neskôr, než v roku 2024.

Kuo hovorí, že ak samotný vývoj započal v roku 2020 (doposiaľ malo Apple skúmať potrebné technológie), reálnej produkcie sa dočkáme v roku 2025 a neskôr. Nebolo by prekvapením, keby to bolo až v roku 2028! Aj keď sa média odvolávajú na kvalitné zdroje v dodávateľských reťazcoch, podľa Kua nemajú výrobcovia žiadne konkrétne informácie.

Analytik sa dokonca domnieva, že všetky fámy mohla nepriamo zverejniť aj spoločnosť Apple so snahou navýšiť hodnotu akcii ku záveru kalendárneho roka. Či už to bolo alebo nebolo cieľom, tento efekt sa naplno prejavil a cupertinský gigantcelkovú hodnotu 2,3 bilióna dolárov. Investori by mali nákup akcii dobre zvážiť, nakoľko hodnota už čoskoro poklesne (aj keď nie výrazne).

Apple vraj investuje stovky miliónov dolárov do vývoja vlastného autonómneho systému riadenia. Podľa všetkého by Apple Car nemal byť založený na športových alebo luxusných jazdných zážitkoch, ale práve na schopnosti samostatnej jazdy bez pomoci vodiča. Všetkému pomôže umelá inteligencia, LiDAR skenery a početné množstvo kamier.

Samotný automobilový priemysel sa na túto novinku pripravuje. Potvrdili to aj slová šéfa koncernu Volkswagen, vítajúce konkurenciu v podaní spoločnosti Apple. Známy vizionár Elon Musk dodal, že v minulosti chcel predať Teslu práve Applu, no Tim Cook na žiadosti o diskusiu nereagoval.

Budúcnosť Applu každopádne nemusí byť iba v smartfónoch, počítačoch a iných nositeľných zariadeniach, ale aj bezpečnej autonómnej doprave. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Podľa známej analytičky bude Apple Car naozaj autom a nie službou či softvérom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.