Apple Car zaujal akcionárov

Cupertinskému gigantovi sa darilo omnoho lepšie, ako by bol pred 8 mesiacmi ktokoľvek povedal. V čase vypuknutia koronakrízy nedosahovali akcie hodnotu ani len 1 bilión dolárov. Trh sa však rýchlo spamätal a firma začala raketovo stúpať. Predchádzalo tomu predstavenie iPhonu SE druhej generácie a ďalších produktov.

Netrvalo dlho a Apple prekonalo hodnotu 1,5 bilióna dolárov a následne aj magické 2 bilióny dolárov. Len tak pre predstavu, podobne rástli aj ostatné technologické spoločnosti. Nikto sa však na výrobcu iPhonov, iPadov či Macov nedoťahoval.

Zatiaľ čo sa v Microsofte ku dnešnému dňu radujú z 1,7 biliónovej hodnoty a v Google z 1,2 biliónovej hodnoty, v Apple sú úplne inde. Aktuálne grafy ukazujú 2,3 bilióna dolárov, čo je vzhľadom na okolnosti takmer neuveriteľné.

Ku tomuto číslu prispeli aj posledné fámy, týkajúce sa vozidla Apple Car. To má firma uviesť do predaja v roku 2024, pričom predstavenie môže prísť už o niekoľko mesiacov. Nechajme sa prekvapiť.

Musíme skonštatovať, že napriek všetkým nástrahám, zdravotnej kríze a problémom v dodávateľských reťazcoch zvládla technologická spoločnosť záver roka celkom bravúrne. Čerešničkou na torte boli slúchadlá AirPods Max, ktorých príchod bol očakávaný až v roku 2021.

Do komentára nám napíšte, ktoré zariadenie vás najviac potešilo a čo naopak najviac sklamalo. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Native Union predstavila nový nabíjací stojan pre iPhone, AirPods a Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.