Spoločnosť Apple ponúka jedny z najkvalitnejších displejov na trhu pri svojich špičkových produktoch. Rovnako tak by to malo bť aj v budúcnosti. Apple však v tomto prípade nasadí úplne novú technológiu nazývanú ako mini-LED. Dostane sa do produktov z kompletne celého portfólia spoločnosti.

mini-LED displeje budú budúcnosťou pre Apple!

Spoločnosť Apple sa vždy snažila byť čo najpokrokovejšou po stránke zobrazovacej technológie. Momentálne ponúka napríklad špičkový Retina XDR displej v iPhone 11 Pro. Ten je vyhlásený za jeden z najlepších na svete. Zobrazenie je po stránke farieb, intenzity jasu a rozlíšenia absolútne na top úrovni.

- Reklama -

V prípade tých vlajkových zariadení, Apple už pomerne dlho využíva OLED displeje. Ako sa ale ukazuje, nemusí to trvať večné. V niektorých prípadoch ich môže už v následujúcich dvoch alebo troch rokoch nahradiť technológia mini-LED.

V akých zariadeniach mini-LED uvidíme?

Tá by sa mala dostať dokonca aj do 12,9″ iPadu Pro s čipom Apple A14 Bionic, ktorý spoločnosť plánuje predstaviť v treťom štvrťroku 2020. Tak isto by sa mal mini-LED displej dostať aj do MacBook Pro 16″, respektíve nástupcu aktuálnej novinky, ktorá bude predstavená počas 4. štvrťroku 2020.

S týmito informáciami aktuálne prišiel asi najznámejší Apple analytik na svete, Ming-Chi Kuo. Jeho posledná správa dokonca označila aj výrobcov týchto nových displejov. Mal by sa o ne postarať LG Display a GIS. Zaujímavé je, že tu nie je Samsung Display, ktorý patrí medzi najväčších aktuálnych dodávateľov pre spoločnosť Apple.

mini-LED umožnia výrobu ešte tenších zariadení s tým, že dokážu priniesť všetky výhody klasických OLED displejov. To znamená, že fungujú na rovnakých farbách, majú ten istý kontrast, dynamický rozsah a podobne.

Popri tom by mali byť dokonca ešte aj trochu viac energeticky úspornejšie, čo je zase veľký bonus. Uvidíme, čo nám teda prinesie budúci rok.

Sme veľmi zvedaví na to, či sa dá latka po stránke displejov posunúť ešte ďalej. Tešíš sa novú zobrazovaciu technológiu alebo ti na tom až ak nezáleží? Napíš nám do komentára..

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro so 16" displejom.
mini-LED displeje budú budúcnosťou pre Apple! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.