Apple sa pri svojich profi iPhonoch posunul tam, kde sme to možno nečakali. Čo sa týka hlavného ovládacieho a zobrazovacieho prvku, ten je naozaj špičkový. Dokonca až tak moc, že iPhone 11 Pro/11 Pro Max má najlepší displej na svete!

iPhone 11 Pro/11 Pro Max má najlepší displej na svete!

Hoci iPhone X/XS/XS Max používajú perfektnú technológiu displeja s hodnovernými farbami a veľmi silným podsvietením firma išla ešte ďalej. iPhone 11 Pro a 11 Pro Max prináša technológiu XDR Super Retina displeja.

Spojitosť s Pro Display XDR nie je vôbec náhodná. Technológie čerpalo Apple práve pri tomto profesionálnom produkte, ktorý je primárne určený pre použitie s Macom Pro. Najnovšie informácie hovoria o tom, že nové smartfóny majú skutočne špičkovú zobrazovaciu technológiu. Malo by ísť o tie najlepšie displeje, aké si dnes môžete vrámci smartfónov na celom svete zakúpiť.

iPhone 11 Pro:11 Pro Max má najlepší displej na svete! - svetapple.sk

Potvrdili to aj nezávislí odborníci zo spoločnosti DisplayMate, ktorí si už stihli zobrať na mušku aj Jablkovú novinku a otestovať ju na všetky možné spôsoby. Výsledná známka A+ len potvrdzuje, že ide o to najlepšie čo momentálne môžete na trhu zakúpiť.

Možno vyzerá rovnako, je však omnoho lepší

Ak chytíte do ruky nový iPhone 11 Pro a vedľa držíte model XS pravdepodobne ani nezaznamenáte čo je nové. Môžete si všimnúť, že model 11 Pro svieti o čosi jasnejšie ale to je na prvý pohľad asi všetko. Displej toho pri tom prináša oveľa viac.

V prvom rade je to až extrémne presnosť farieb. Zobrazenie je jednoducho dokonalo hodnoverné a tak je displej vhodný napríklad na edit fotografii či videa. Super je tiež približne 15% úspora energie vrámci energetickej náročnosti v porovnaní s predošlou generáciou. Mnohých určite poteší aj fakt, že na displeji sa opäť o čosi menej odráža slnko. Samozrejmosťou je potom o čosi vyšší jas.

Samotní odborníci z DisplayMate boli z displeja natoľko nadšení, že prakticky povedali, že sa jedná o dokonalý displej s na 100% hodnovernými farbami. Podľa nich sa bude veľmi ťažko porovnávať s niečim, čo už na trhu máme. Hovoríme o profesionálnych smartfónoch, monitoroch, televízoroch a podobne. Apple túto zobrazovaciu jednotku jednoducho vyladilo do dokonalosti a bude mať veľmi ťažké to aby sa s ňou dokázal posunúť ešte ďalej.

iPhone 11 Pro:11 Pro Max má najlepší displej na svete! - svetapple.sk
iPhone 11 Pro:11 Pro Max má najlepší displej na svete! – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Kód v iOS 16 potvrdzuje príchod Always-on displeja pre iPhone 14 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.