Sillicon Valley je oblasť v USA, ktorá získala toto označenie v roku 1971, kedy sa tu začali sťahovať prvé spoločnosti pracujúce s výpočtovou technikou. V roku 1976 sa sem presťahovalo aj Apple. Firma, ktorá za posledných 40. rokov totálne zmenila technologický svet. Ukázala nám, ako majú vyzerať počítače, MP3 prehrávače či napríklad aj smartfóny, tablety a inteligentné hodinky. Dnes ti ukážeme snímok, ktorý ti predstaví krajinu v roku 1961 a v roku 2017. Zmena za 56 rokov je neuveriteľná!

Steve Jobs spomína

Steve Jobs na videu, ktoré nájdeš nižšie spomína, aké boli začiatku tu, na tomto mieste. Jeho spomienky si napríklad pamätajú obrovské zástupy ovocných stromov, ktoré tu rástli a zdobili krajinu. Pri pohľade na snímku z roku 2017 sa tomu až ťažko verí, nakoľko tu vidíme len budovy, budovy, budovy a obrovský Apple Campus.

- Reklama -

Staršia fotografia ale potvrdzuje práve slová slávneho Steva Jobsa. Technologický mág, vizionár a v neposlednom prípade aj jeden z najúžasnejších podnikateľov všetkých čias sa snažil týmto spomienkam z minulosti aspoň trošku priblížiť. Nový Apple Campus 2 bude 100% sebestačný, čo sa týka prírodných zdrojov a okolo samotnej budovy vyrastú ovocné stromy tak, ako to tu bolo kedysi.

Do Sillicon Valley sa presťahovalo obrovské množstvo technologických spoločností a určite tu veľa z nich prišlo aj kvôli Apple. Samotná firma napríklad kupuje ďalšie firmy, ktoré potom pracujú na určitých komponentoch pre jej produkty. Iné firmy zase vyvíjajú technológie, a tak si tu museli zriadiť vlastné pobočky.

Okrem iného tu Apple vlastní aj niekoľko ďalších administratívnych budov, kde možno zamestnanci nepracujú na nových produktoch, ale pracujú minimálne na tom, aby tento gignat mohol fungovať a aby s ničím neboli problémy. Zmena údolia je neuveriteľná. Kto by bol v roku 1976 povedal, že ho tak zásadne zmení práve maličká firma so zvláštnym názvom “Apple”, ktorá montovala prvé počítače v garáži.

Samozrejme, túto otázku si môžeme položiť aj ináč. Kto by bol v roku 1976 povedal, že osobné počítače zmenia svet? Veľa ľudí ani nevedelo, že niečo takéto už existuje. Následujúca snímka patrí z knižnice v Santa Clare a ide v podstate o letecký pohľad na dobové Cupertino. Nová snímka bola nafotená pomocou Apple Maps a zverejnil ju jeden z prvých zamestnancov Applu, Chris Espinosa. To je ale zmena, však?

Cupertino - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here